podświetlene wewnątrz auta

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Postprzez adams » 31 sty 2013, o 00:58

CHLASTA92 napisał(a):Nie o to mi chodziło
:szok:

CHLASTA92 napisał(a):a dokładniej to o to czy ktoś to robił tak że latało to pod wyłącznikiem podswietlenia kabiny
pietrasiak2 napisał(a):Proszę

http://www.golf3.pl/topic...lka-vt24431.htm


No chyba, że Ty chcesz to uruchamiać wyłącznikiem przy podsufitówce i tak samo to wyłączać ? tylko po co ? :niepewny:
Avatar użytkownika
adams
Gaduła
 
Posty: 562
Dołączył(a): 2 cze 2007, o 03:10
Lokalizacja: włocek
Rocznik: 1994
Silnik: ABU
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

 

Postprzez CHLASTA92 » 31 sty 2013, o 02:27

Nie nie nie chodzi mi o to aby nie świeciły za każdym razem tylko wtedy gdy jest włączone podswietlenie wnętrza na otwarte drzwi
Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą Błogosławionaśty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego moment. Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy amen.
Avatar użytkownika
CHLASTA92
Badacz tematu
 
Posty: 161
Dołączył(a): 26 paź 2011, o 20:33
Lokalizacja: Żywocice

Postprzez pietrasiak2 » 31 sty 2013, o 07:57

Jest napisane ,że to pod włącznikiem drzwi jest , tylko , że jak otworzysz 1 drzwi zapalają się 2 strony (jedyny mankament) :-)
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków

Postprzez michael.golf » 31 sty 2013, o 13:25

pietrasiak2 napisał(a):tylko , że jak otworzysz 1 drzwi zapalają się 2 strony (jedyny mankament)

ja mam rozwiązanie jak zrobic żeby po otwarciu drzwi zapalała się tylko kopertówka w otwartych drzwiach.
jest to rozwiązanie dla nie znających się na elektryce jak ja.
kupiłem coś takiego i podłączyłem tak:
http://lediker.pl/golf-3---vento-oswiet ... 17,58.html
..."Wersja 3 - podświetlenie nie zależy od pozycji wyłącznika świateł, załącza się za każdym razem gdy są otwarte drzwi i tylko po tej stronie, gdzie są otwarte drzwi"...
kupiłem sam ten kabel zaznaczony na zdjęciu,można podłączac tak jak by przekreślone lampki były kopertówką.
Obrazek
dostanie się do tych kabelków dokładną instrukcje jak podłączyc te kabelki do krańcówek drzwi (z kolorami kabli do których trzeba podłączyc).
i ten kabel to będzie masa żarówki w kopertówce,wystarczy drugi kabel z kopertówki pociągnąc do plusa.
p.s.polecam założyc do kopertówek zestawy diodowe od tego kolegi
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=32&t=437315
tak to świeci u mnie.

Obrazek Obrazek
michael.golf
Czytacz
 
Posty: 73
Dołączył(a): 28 lis 2008, o 02:19
Lokalizacja: pl

Postprzez mkkay » 31 sty 2013, o 13:59

Porada od kolegów z forum Ventylka:

http://www.vwvento-fans.com/porady/9.pdf
moja biała strzała- moj-golf/biala-strzala-variant-1-9td-t50990.html


Nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...
Avatar użytkownika
mkkay
Members
 
Posty: 684
Dołączył(a): 16 paź 2012, o 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez CHLASTA92 » 31 sty 2013, o 18:17

Dobra bo widzę że sie nie dogadamy w tej sprawie dlatego sam będę coś kombinował
Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą Błogosławionaśty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego moment. Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy amen.
Avatar użytkownika
CHLASTA92
Badacz tematu
 
Posty: 161
Dołączył(a): 26 paź 2011, o 20:33
Lokalizacja: Żywocice

Postprzez saszelqq » 31 sty 2013, o 18:34

CHLASTA92 napisał(a):Dobra bo widzę że sie nie dogadamy w tej sprawie dlatego sam będę coś kombinował

Jak nie potrafisz wytłumaczyć to się nie dogadasz, proste :roll: Albo czytać Ci się nie chce :roll:
Avatar użytkownika
saszelqq
Members
 
Posty: 2458
Dołączył(a): 28 lut 2012, o 00:09
Lokalizacja: Białystok
Rocznik: 1981
Silnik: 1.1 GG
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez michael.golf » 31 sty 2013, o 20:56

CHLASTA92 napisał(a):potrzebuje informacji pod co je podłączyć że by to działało

1.montujesz kopertówki w tapicerke drzwi.
2.przeciągasz dwa kable przez przelotki drzwi.
3.pierwszy kabel plus podłączasz do +12V.
4.drugi kabel podłączasz do krańcówki drzwi(może i wystarczy podłączyc jak w opisie kolegi mkkay, w poradzie że strony vento - nie wiem),
ja na elektryce się nie znam więc zapłaciłem parę zł.za te kabelki-nie wzioł nawet 20 zł. bo tych pasków diodowych nie kupowałem
http://lediker.pl/golf-3---vento-oswiet ... 17,58.html
i dostałem taką instrukcje podłączenia że nie ma opcji żeby nie podłączyc bo będziesz miał podane kolory kabli który do którego.
a jeżeli nadal nie rozumiesz jak podłączyc, to
saszelqq napisał(a):Albo czytać Ci się nie chce

albo musisz jechac do elektryka.
michael.golf
Czytacz
 
Posty: 73
Dołączył(a): 28 lis 2008, o 02:19
Lokalizacja: pl

Postprzez adams » 31 sty 2013, o 21:28

CHLASTA92 napisał(a):Dobra bo widzę że sie nie dogadamy w tej sprawie


A ja już chyba wiem o co kaman. Albo to przedwczesna radość :-P
CHLASTA92 napisał(a):Nie nie nie chodzi mi o to aby nie świeciły za każdym razem tylko wtedy gdy jest włączone podswietlenie wnętrza na otwarte drzwi


Jeżeli dobrze rozumiem to zdanie, chcesz żeby była możliwość wyłączenia tego za pomocą lampki w suficie tak ? Czyli żeby to działało identycznie jak lampka w suficie. Jeżeli tak, to musisz sobie podciągnąć osobny przewód dodatkowy do lampki, innej rady nima. Żeby to zrobić dobrze musisz ściągnąć minimum jeden słupek, a najlepiej żeby ściągnąć sufit chociaż w przedniej części coby Ci dodatkowy kabelek nie fruwał. Ale jeśli interesuje Cie sama kwestia podłączenia to trzeba by to zrobić tak :

Zasilanie od kopertówek podłączasz sobie gdzieś pod stały plus bez kluczyka. Gdzie znaleźć taki plus to możesz sobie wyczytać w tych poradach wcześniej, natomiast masę podpiąć (NAJPROSTSZY SPOSÓB) pod 'minus' przy żarówce w lampce. Wtedy masz zapalanie się kopertówek razem z lampką. Jeżeli ma być tak że ma się świecić tylko i wyłącznie na pozycji 'drzwi otwarte' to musiałbyś wyjąć lampkę na stół rozbebeszyć ją i zobaczyć co jest załączane przez przełącznik w tej pozycji. I wtedy odpowiednio się pod niego podlutować. Kurde to jest łatwe do zrobienia i więcej czasu zajmie Ci pociągnięcie dodatkowego kabelka niż podłączenie tego, z tym że nie mając lampki w ręku ciężko mi powiedzieć pod co się podpiąć. A żeś wymyślił ;-) Albo poczekaj do lata jak mnie coś kopnie żeby wyjąć lampkę z sufitu i ją rozmontować :mrgreen:
Avatar użytkownika
adams
Gaduła
 
Posty: 562
Dołączył(a): 2 cze 2007, o 03:10
Lokalizacja: włocek
Rocznik: 1994
Silnik: ABU
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez CHLASTA92 » 31 sty 2013, o 22:26

No w końcu mam odpowiedz a reszte se poszukam bo i tak mam furacza rozebranego bo lece z ele szybami
Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą Błogosławionaśty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego moment. Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy amen.
Avatar użytkownika
CHLASTA92
Badacz tematu
 
Posty: 161
Dołączył(a): 26 paź 2011, o 20:33
Lokalizacja: Żywocice

Postprzez brzesiu » 1 lut 2013, o 12:28

Panowie mam ten sam problem wczoraj wywaliłem cała płytke i poprawiłem wszystkie luty. Teraz obstawiam że którys z elementów sie po prostu skończył.

Bawił sie ktoś w naprawe tego modułu ?
Zapraszam wszystkich do odwiedzenia mojego firmowego Bloga https://www.rabbittranspoland.com/pl/blog a gdyby ktoś potrzebował taksówki na lotnisko w Gdańsku zapraszam na stronę https://www.rabbittranspoland.com/pl
brzesiu
Badacz tematu
 
Posty: 298
Dołączył(a): 31 sty 2013, o 16:04
Lokalizacja: Gdańsk
Rocznik: 1993
Silnik: 1z
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez slawek5t » 1 lut 2013, o 17:14

U mnie były brudne styki w samej lampce.
Sprawdź lampke "na krótko" jak nie zaświeci to do wymiany pewnie te kondensatorki.
Mój golfik
Avatar użytkownika
slawek5t
Members
 
Posty: 1993
Dołączył(a): 15 cze 2011, o 00:05
Lokalizacja: Pomorskie

Poprzednia stronaNastępna strona

- - - Usługi w Gorlicach i okolicy https://uslugi-gorlice.pl Wybierz fachowaca - drukarki fiskalne



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 16 gości

cron