kompresor klimy halasuje

Wszystko co związane z klimatyzacją i nawiewami w samochodzie Volkswagen Golf 3

Moderator: Moderator

kompresor klimy halasuje

Postprzez oscar_83 » 11 kwi 2009, o 09:53

Witam,

Mam Golfa 3 '95, 1.9TDI GTD. Sprezarka klimy strasznie zaczela halasowac. Z zewnatrz nie widac tabliczki zeby odczytac typ kompresora.

Czy wiecie jaki typ sprezarki tam powinnien sie znajdowac? Czy jest to zwykly od golfa 3 czy juz wkladali tam od golfa 4 kompresory (wyglada inaczej niz te na allegro od golfa 3)?

Wiecie gdzie w okolicy 3miasta mozna regenerowac taki kompresor?

pozdrawaim
oscar_83
Berbeć
 
Posty: 12
Dołączył(a): 27 wrz 2008, o 12:15
Lokalizacja: gdynia

kompresor klimy halasuje

 

Postprzez krazil » 12 kwi 2009, o 09:41

Bardzo prawdopodobne, że padło Ci łożysko. Jeśli tak, to wymiana nie jest zbyt skomplikowana - wymaga jedynie trochę wprawy i cierpliwości. Trzeba wymontować alternator i filtr powietrza (tutaj zatkaj sobie rurę dolotu powietrza, żeby ci czasem jakiś francuz...hehe...nie wpadł do środka. A tak poważnie to chodzi o to, żeby tam nie naśmiecić bo potem wszystko pójdzie do turbiny).
Odkręć dwie śruby (klucz 16) i przechyl delikatnie sprężarkę kołem pasowym do góry. Teraz zablokuj wałek sprężarki (możesz spróbować kluczem do fleksa albo czymś podobnym) i odkręć nakrętkę z wałka (chyba klucz 14). Teraz trzeba zdjąć sprzęgło. Ja dorobiłem ściągacz. (W dekielku sprzęgła masz trzy dziury w które trzeba wkręcić śruby ściągacza, a na wałku sprężarki jest nakiełek dla głównej śruby ściągacza). Po zdjęciu sprzęgła zobaczysz łożysko zabezpieczone pierścieniem. Trzeba go zdjąć. Łożysko powinno zejść dość luźno ręką. Teraz wymontuj łożysko z koła pasowego. Nie zapomnij o wyjęciu drugiego pierścienia z koła pasowego. Jak nie masz prasy to z odrobiną wprawy można sobie poradzić młotkiem i kawałkiem jakiejś tulei. Łożysko nie powinno stawiać wielkich oporów. Zamontuj nowe łożysko (wymiar: 35x55x20 - takie jest w sprężarce SDV7AB - numer z korpusu). Złóż wszystko w odwrotnej kolejności. Na ośce sprężarki powinny być 3 małe podkładki. Bardzo ważne, aby wróciły na swoje miejsce przy montażu. Nie zgub ich.
Oczywiście możesz wymontować sprężarkę, będzie łatwiej operować na sprężarce, ale wtedy trzeba będzie od nowa nabić klimę. Opisany sposób wymaga nieco więcej cierpliwości, ale na pewno się opłaca jeśli idzie o wymianę łożyska.

To tyle jeśli idzie o łożysko.
krazil
Czytacz
 
Posty: 28
Dołączył(a): 17 lis 2008, o 09:25
Lokalizacja: kielce

Postprzez SIENIU » 12 kwi 2009, o 23:13

Witam ja w swoim golfie też 1995r mam sprężarkę firmy harrison i tam łożysko jest o wymiarach 40x62x20,6 i do niej jest potrzebny inny ściągacz niż ten co krazil zaproponował a zresztą poczytaj se tutaj mój ostatni post http://www.golf3.pl/topics40/gdzie-znajde-kompresor-klimatyzacji-vt16633.htm
Avatar użytkownika
SIENIU
Czytacz
 
Posty: 84
Dołączył(a): 22 sty 2008, o 03:38
Lokalizacja: BOGATYNIA

Postprzez krazil » 16 kwi 2009, o 10:49

Sieniu...bardzo podobne do mojego. Trzy dziury wokół otworu na wałek także służą prawdopodobnie do wkręcenia śrub ściągacza.
A oscar niech się wypowie czy dalej jest mu potrzebna pomoc. I niech sprawdzi jaki ma typ sprężarki.
krazil
Czytacz
 
Posty: 28
Dołączył(a): 17 lis 2008, o 09:25
Lokalizacja: kielce

Postprzez SIENIU » 17 kwi 2009, o 00:07

krazil, zgadza się podobne ale u mnie nie da się w te trzy otwory nic wkręcić ale owszem są też takie jak napisałeś jak się dowiemy jaka to sprężarka to będzie wiadomo jaki ściągacz zastosować bo on chyba jest najważniejszy poza nowym łożyskiem
Jeśli pomogłem kliknij POMÓGŁ będę bardzo zadowolony
Avatar użytkownika
SIENIU
Czytacz
 
Posty: 84
Dołączył(a): 22 sty 2008, o 03:38
Lokalizacja: BOGATYNIA


- - -



Powrót do Klimatyzacja i Nawiewy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość