bąble rdzy

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

Postprzez Mazz » 14 kwi 2009, o 21:58

raczej nie chce miec odpowiedzi typu: lepiej oddac to do blacharza bo zrobi to lepiej
bo takie rady mi w niczym nie pomoga :-|
a mnie krew zalewa jak ktoś nie czyta od początku do końca obrażając ludzi którzy próbują pomóc :kwasny: ;/ ps. jak tam walka z rdzą ? ? ?
Avatar użytkownika
Mazz
VIP
 
Posty: 398
Dołączył(a): 20 mar 2008, o 20:36
Lokalizacja: Medyka

 

Postprzez BULID » 15 kwi 2009, o 21:03

Mazz walka z rdza bym powiedzial ze idzie swietnie tzn wszystkie miejsca z rdzy juz wyczyscilem, kolega w sobote pospawa mi kawalki blachy w miejsca dziur potem dam troche cortaniu i podklad wrzuce :)
A tak pro po to robie fotki a pozniej poskladam w calosc i wrzuce na forum w wersji porad krok po kroku :)

Ps co do odpowiedzi dla duzy_przemo to brak slow takie rady w niczym nie pomagaja a tylko nabijaja posty a nie o to na tym forum polega... po przeliczeniu tak jak u mnie jest to: 3 pary drzwi, 2 progi, 2 nadkola, klapa, naroznik kolo tylniej lampy, tyl blotnika, w bagazniku, doliczyc do tego jeszcze koszta blacharskie to ja nie wiem czy bym sie wyrobil w 7 tys zl a autko warte moze jest 5tys wiec reasumujac wole porobic to samemu a mam przy okazji jeszcze dobra zabawe przy tym pozdrawiam :)
BULID
Czytacz
 
Posty: 59
Dołączył(a): 11 sty 2009, o 14:16
Lokalizacja: Rumia

Postprzez mipi » 24 maja 2009, o 10:03

super link prezesso to są porady konkretne dla każdego a nie jak duzy_przemo.Takie porady to możesz swoim kolegom dawać a nie na forum,niekażdego stać na taki wydatek,a może niektóży lubią pogrzebać sobie coś samemu przy swoich goferach?Nastepnym razem duzy_przemo pomyśl zanim napiszesz bo pisząc takie żeczy nikomu niepomagasz i obrażasz tych któży dbają jak mogą o swoje samochody.
mipi
Czytacz
 
Posty: 31
Dołączył(a): 24 wrz 2008, o 11:46
Lokalizacja: Łasin

Postprzez MacM3 » 29 maja 2009, o 10:28

james7 napisał(a):w październiku kupiłem golfa,który posiadał zabezpieczoną podłogę tzn tak mi się wydawało


Czy można wiedzieć ile za niego dałeś i jaki rocznik? Jestem też ciekaw czy próbowałeś go naprawiać. Ja mam skorodowane progi i spód też w kiepskim stanie. Oprócz tego autko jest super i waham się czy sprzedać czy naprawiać :-|
Avatar użytkownika
MacM3
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 15 kwi 2009, o 10:49
Lokalizacja: Piastów

Dziura w podłodze MK3 :(

Postprzez Blaszak » 25 cze 2009, o 08:11

Witam kolegów,

parę dni temu zaczęło mi coś szumieć w okolicach tylnej kanapy. Okazało się, że na tylnej podłodze z prawej strony mam dziurę na wylot :-? Dokładnie w okolicy tego gumowego korka. Pewnie obrzeża zjadł rudzielec, korek wypadł i zrobił się spory otwór na zewnątrz. Nie ukrywam, że zależy mi na błyskawicznym załataniu tej dziury. Jako, że nie mam odpowiedniego sprzętu i zbyt dużego doświadczenia jeśli chodzi o blacharkę, liczę na Was koledzy... proszę o podanie jakiegoś artysty w Trójmieście, który zaspawa mi dziurę w Golfiku :-(

Z góry wielkie dzięki za pomoc.
Avatar użytkownika
Blaszak
Berbeć
 
Posty: 17
Dołączył(a): 21 maja 2008, o 21:02
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Procent » 25 cze 2009, o 09:24

Mi mechanik wziął to zalepił od spodu auta włóknem szklanym i po sprawie. U mnie akurat lewa strona. Dziury nie było na wylot, ale coś tam się już zaczęło dziać. Proponuje zrobić to samo. Te kanały spustowe wcale nie są potrzebne
Weźmiesz mnie na prostej?? A ja Cię zniszczę na zakręcie!!

Mój Goferek
Avatar użytkownika
Procent
Members
 
Posty: 1771
Dołączył(a): 1 lut 2009, o 19:06
Lokalizacja: (TLW) Włoszczowa
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Blaszak » 25 cze 2009, o 09:55

Avatar użytkownika
Blaszak
Berbeć
 
Posty: 17
Dołączył(a): 21 maja 2008, o 21:02
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Procent » 25 cze 2009, o 10:15

No dokładnie. Ja mam to samo tylko inaczej to nazwałem. Podnosisz auto, dokładnie oczyszczasz miejsce łatania i łatasz. Poczekać aż dokładnie wyschnie i masz po sprawie.
Weźmiesz mnie na prostej?? A ja Cię zniszczę na zakręcie!!

Mój Goferek
Avatar użytkownika
Procent
Members
 
Posty: 1771
Dołączył(a): 1 lut 2009, o 19:06
Lokalizacja: (TLW) Włoszczowa
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez marcinkoz2910 » 25 cze 2009, o 12:46

Blaszak, w dziale porad znajdziesz opis konserwacji golfa (mojego autorstwa) tam znajdziesz potrzebne info co i jak oraz czego użyć żeby było OK na lata

A co d tej żywicy... hmm może i by zdała egzamin ale na nią trzeba by było nałożyć porządną konserwację i będzie GIT :cwaniak:
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez Blaszak » 25 cze 2009, o 13:02

marcinkoz2910 napisał(a):[...] w dziale porad znajdziesz opis konserwacji golfa (mojego autorstwa) tam znajdziesz potrzebne info co i jak oraz czego użyć żeby było OK na lata [...]


Wiem, czytałem - poradnik pierwsza klasa ;-) Jednakże nie za bardzo mam możliwość wjechania do kogoś na kanał, stąd własnoręczna zabawa w konserwację odpada. Znalazłem jeden warsztacik w Gdyni, zaspawają i zakonserwują mi ta dziurę za 60zł - myślę, że chyba nie drogo.
Swoją drogą zastanawiam się nad zaspawaniem tych wszystkich korków w podwoziu.. czy naprawdę są one takie ważne? Rudzielec przecież najpierw tam uderzy i później robią się takie dziury.
Avatar użytkownika
Blaszak
Berbeć
 
Posty: 17
Dołączył(a): 21 maja 2008, o 21:02
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Procent » 25 cze 2009, o 14:12

Tylko zatkaj te dwa kanały co zapobiegają zalaniu wnętrza. Reszta ma być jak jest. Umyjesz auto i Ci woda gdzieś tam w progach itd będzie stała. To samobójstwo. Te dwa kanały i nic więcej nie zatykać
Weźmiesz mnie na prostej?? A ja Cię zniszczę na zakręcie!!

Mój Goferek
Avatar użytkownika
Procent
Members
 
Posty: 1771
Dołączył(a): 1 lut 2009, o 19:06
Lokalizacja: (TLW) Włoszczowa
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez marcinkoz2910 » 25 cze 2009, o 15:05

Blaszak napisał(a):Znalazłem jeden warsztacik w Gdyni, zaspawają i zakonserwują mi ta dziurę za 60zł - myślę, że chyba nie drogo.
jeśli faktycznie zrobią to za tą kwotę i bedzie to porządnie zrobione to dlaczego nie
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości