bąble rdzy

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

odprysk z rdzą

Postprzez demson » 20 cze 2010, o 00:01

Witam. Mam mały problem .
Na grilu zrobił mi się odprysk do gołej blachy i na tą blache zaszła już rdza. Jak najlepiej go usunąć bez większej ingerencji (chodzi tu o tą rdzę, żeby zaraz nie wylazła )
Z góry dzięki za pomoc.
Avatar użytkownika
demson
Czytacz
 
Posty: 117
Dołączył(a): 29 lut 2008, o 16:21
Lokalizacja: Legnica

odprysk z rdzą

 

Postprzez Goral1985 » 20 cze 2010, o 05:43

najlepiej przeczyscic papeierem wodnym 1000 i pomalowac podkladem a pozniej baza i bezbarwny!!! jezeli to maly odprysk i pojedynczy to mozesz podjechac do sklepu z lakierami i kupic za jakies 20 zl zestaw naprawczy dobrany kolorem do swojego auta!!!! w sklad ktorego wchodzi wlasnie baza i bezbarwny!!!
Avatar użytkownika
Goral1985
Badacz tematu
 
Posty: 300
Dołączył(a): 22 gru 2009, o 19:48
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Postprzez fejsik » 13 wrz 2010, o 18:14

Panowie i jak tam walka z rdza, mnie niestety tez dopadla i bede chcial sam ja zwalczyc choc jestem w tym zielony, cieszy fakt ze nie jestem sam w tej walce
fejsik
Czytacz
 
Posty: 65
Dołączył(a): 26 paź 2008, o 11:51
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez DK77 » 15 wrz 2010, o 22:30

BULID napisał(a):Ps co do odpowiedzi dla duzy_przemo to brak slow takie rady w niczym nie pomagaja a tylko nabijaja posty a nie o to na tym forum polega... po przeliczeniu tak jak u mnie jest to: 3 pary drzwi, 2 progi, 2 nadkola, klapa, naroznik kolo tylniej lampy, tyl blotnika, w bagazniku, doliczyc do tego jeszcze koszta blacharskie to ja nie wiem czy bym sie wyrobil w 7 tys zl a autko warte moze jest 5tys wiec reasumujac wole porobic to samemu a mam przy okazji jeszcze dobra zabawe przy tym pozdrawiam :)


idealnie się zgadzam, jeśli macie pisać takie coś to lepiej od razu z forum zrezygnować, lakierników zostawmy ludziom bez wyobraźni, chyba że coś naprawdę jest skomplikowanego to rozumiem ale nie zwykły kawałek rudego na karoserii :wstyd:

[ Dodano: 2010-09-15, 22:36 ]
Nowal napisał(a):Po pomalowaniu papier 2000 na wode i wygładzasz wszystko na koniec pasta tempo i polerujesz ;)


Koledzy nie Tempo, NIE TEMPO!!! ;-) psata polerska typu G3 Farecla najlepiej do polerki, tempo to psata lekko ścierna i naprawdę niewiele da...

Ja to robię tak, że:
1.najpierw odczyszczam ile się da, najlepiej do gołej blachy,
2.potem maluje hammeraite albo minią często,
3.potem odtłuszczam,
4.lekko matuje,
5.nakładam podkłąd akrylowy
6.jeśli jest dziura to kładę najpierw cienką warstwę żywicy, potem matę szklaną->ok. 2 warstw, na to smaruję żywicę i znów matę->w zależności od potrzeby odpowiednia ilość warstw,
potem kilka warstw podkładu
8.matuję go papierem 800, czasem jeszcze 1000,
9.następnie nakładam sam akryl+utwardzacz (kompressor) / lub lakier gotowy akrylowy w sprayu,
9a.następnie nakładam bazę metalica,
10.po wchłonięciu się bazy nanoszę lakier bezbarwny,
11.w zależności od pogody i nagrzania pomieszczenia (schnięcie lakieru) robię polerkę (lakier musi być twardy i bardzo dobrze wyschnięty->ok.2 dni po lakierowaniu)->papier 2000, jęśli powstał zaciek->1500 i dopiero 2000 i potem farecla G3 i jakiś wosk czy coś w tym stylu
i potem to już LUSTRO :mrgreen: :mrgreen:
Avatar użytkownika
DK77
Czytacz
 
Posty: 61
Dołączył(a): 31 sie 2008, o 22:43
Lokalizacja: Sieradz

Pytanie o blachy

Postprzez bartek77754 » 28 lut 2011, o 23:50

Witam
Posiadam golfa3 rok 1995 ale jest powarzny problem rdzewiejące blachy i raczej już ciężko będzie coś z tym zrobić
Ale mam pytanko bo ktoś mi powiedział że roczniki 97 posiadają pełen ocynk czy to prawda ?
Bo chciałbym sobie sprawić innego golfa 3 tylko tym razem jakąś żylete ;)
bartek77754
Czytacz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 4 lut 2011, o 15:48
Lokalizacja: dolnyśląsk

Postprzez liwinglawida » 28 lut 2011, o 23:56

bartek77754 napisał(a):roczniki 97 posiadają pełen ocynk czy to prawda ?

Nie to nie prawda. Ocynkowane blachy są dopiero w Golfie 4.
Jeśli chcesz 'Żylete' szukaj zadbanych trójek z początków produkcji.. blachy jakościowo były chyba wtedy lepsze niż w roczniku '95.
liwinglawida
 

Postprzez gello1 » 1 mar 2011, o 00:37

blachy to kwestia jak kto onie zadbał przez te lata. Nie tylko z zewnatrz ale bardziej od wewnątrz.
Avatar użytkownika
gello1
Gaduła
 
Posty: 723
Dołączył(a): 31 sie 2009, o 15:51
Lokalizacja: LKS

Postprzez liwinglawida » 1 mar 2011, o 00:41

blachy to kwestia jak kto onie zadbał przez te lata. Nie tylko z zewnatrz ale bardziej od wewnątrz.


no i też gdzie jeździł..
liwinglawida
 

Postprzez bartek77754 » 1 mar 2011, o 01:09

dzięki
bartek77754
Czytacz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 4 lut 2011, o 15:48
Lokalizacja: dolnyśląsk

Postprzez pablomed » 5 mar 2011, o 16:06

liwinglawida napisał(a):gdzie jeździł..
zdecydowanie, mam dwa auta golfa i vento z 93 jedno z Włoch drugie z Niemiec. Na tym z Włoch grama rdzy niema mimo ze juz jest 6 lat w PL
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

rdza

Postprzez rafal_h5 » 18 mar 2011, o 19:40

witam

po umyciu auta po zimie zauważyłem z tyłu samochodu pod klapą zaraz pod tylnymi światłami są rowki z obu stron i zaczyna mi tam żreć korozja dość głęboko. mam trochę lakieru zostało mi po malowaniu klapy i myślę kupić szpachle wyczyścić dokładnie to z rdzy i zaszpachlować te rowki na równo z karoserią. co o tym sądzicie??? dodam że o szpachlowaniu tylko czytałem nie miałem z tym do czynienia szkoda mi dawać do lakiernika zedrze ze mnie ze 3 stówy
rafal_h5
Czytacz
 
Posty: 44
Dołączył(a): 7 maja 2008, o 11:28
Lokalizacja: Leżajsk

Postprzez swatu » 18 mar 2011, o 20:44

rafal_h5 napisał(a):dodam że o szpachlowaniu tylko czytałem nie miałem z tym do czynienia
to nawet sie za to nie bierz,zle przygotujesz podloze pod szpachle ,lakier i tak ruda wyjdzie.
rafal_h5 napisał(a):szkoda mi dawać do lakiernika zedrze ze mnie ze 3 stówy
ale masz pewnosc ze zrobi to profesjonalnie i bedzeisz miał spkój na pare lat.

ja miałem ten sam problem w dodatku z dziurami.Oddałem do lakiernika wspawal nowa blache zakonserwował,pomalowal i za wszystko wzial 180zł.
Avatar użytkownika
swatu
VIP
 
Posty: 4695
Dołączył(a): 9 wrz 2008, o 16:18
Lokalizacja: TKN Końskie
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości