bąble rdzy

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

Postprzez tomczibrzoza » 7 mar 2012, o 22:48

czarus21 napisał(a):jak nie masz pojęcia to lepiej nie rób ale jak se zdecydujesz to ci podpowiem co i jak

Trzymam Cię za słowo :-) ale jak na razie czekam na odrobinę wolnego i troszeczke słońca!!
tomczibrzoza
Czytacz
 
Posty: 64
Dołączył(a): 6 mar 2012, o 12:10
Lokalizacja: Puławy

 

Postprzez czarus21 » 8 mar 2012, o 19:02

nie ma sprawy będę czekał
czarus21
Badacz tematu
 
Posty: 386
Dołączył(a): 8 wrz 2011, o 18:40
Lokalizacja: ostróda

Postprzez mariusz325 » 8 mar 2012, o 19:06

tomczibrzoza, tu masz linkacza do baaaaaardzo przydatnego foruma .
http://lakierowanko.info/ Ja zanim zaczłem malować pierwsze auto to korzystałem właśnie z tąd ,i bez problemowo dałem rade. :-D
Avatar użytkownika
mariusz325
Gaduła
 
Posty: 488
Dołączył(a): 18 gru 2011, o 12:23
Lokalizacja: SMI
Rocznik: 1996
Silnik: 1900
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez tomczibrzoza » 8 mar 2012, o 20:28

mariusz325 a weź mi powiedz ładnie Ci wyszło malowanko? Masz może gdzieś fotki jak to wygląda? I czy miałeś full narzędzia (pistolet, sprężarke, komore lakierniczą)?
tomczibrzoza
Czytacz
 
Posty: 64
Dołączył(a): 6 mar 2012, o 12:10
Lokalizacja: Puławy

Postprzez mariusz325 » 8 mar 2012, o 20:37

Wyszło nawet względnie jak na pierwsze malowanie i malowałem małym kompresorem z nisko ciśnieniowym pistoletem w upalny dzień to fajnie sie lakier rozlewał ,potem jak wyschnoł po paru dniach zmatowałem i polerka fareklą i wyszło w miare fajnie jak na pierwsze malowanko. :-D
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tu jest fotka po deszczu jeszcze bez polerki ;-)
Avatar użytkownika
mariusz325
Gaduła
 
Posty: 488
Dołączył(a): 18 gru 2011, o 12:23
Lokalizacja: SMI
Rocznik: 1996
Silnik: 1900
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez tomczibrzoza » 8 mar 2012, o 20:45

ile bazy potrzebowałeś? No powiem efekt niesamowity :-o a w jakim miejscu go malowałeś? Na dworze tak o czy bawiłeś się z nim w barażu jakimś? No i teraz nabrałem zapału do roboty!!
Już niedługo!!!
tomczibrzoza
Czytacz
 
Posty: 64
Dołączył(a): 6 mar 2012, o 12:10
Lokalizacja: Puławy

Postprzez mariusz325 » 8 mar 2012, o 20:48

Kurde nie pamiętam już ile czego było bo to było już jakiś dobry czas temu,a malowałem go na dworze .Zrobiłem tylko z takiej plandeki taki mały garaż prowizoryczny i tam go pomalowałem ,pamiętam że przed południem go malowałem jak było naj cieplej i wtedy super sie sikało.Teraz też będe sikał mojego vw. :mrgreen:
Avatar użytkownika
mariusz325
Gaduła
 
Posty: 488
Dołączył(a): 18 gru 2011, o 12:23
Lokalizacja: SMI
Rocznik: 1996
Silnik: 1900
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez MTi » 8 mar 2012, o 23:06


Wydech też w kolor? :D
MTi
Badacz tematu
 
Posty: 291
Dołączył(a): 12 kwi 2011, o 18:41
Lokalizacja: KN-a

Postprzez PabloSBT » 8 mar 2012, o 23:27

najlepiej malować w garażu zamiatamy całą podłogę i moczymy ją wodą, po czym możemy przystępować do pracy :) ja u siebie robiłem zaprawki z rudej na nadkolach i na jednym nadkolu miałem wgięcie bo w słupka wjechałem a że akurat był na wysokość nadkola to mi wgiął :wstyd: ja malowałem sprayem
najpierw szlifowanie do gołej blachy później malowanie cortainem później czyszczenie benzyną ekstrakcyjną>nakładanie szpachli tam gdzie były ubytki lakieru>czyszczenie szpachli>mycie benzyną ekstrakcyjną malowanie podkładem x2albo 3 (odtłuszczenie)>malowanie kolorem x3 jak ostatnia warstrwa była matowa to można przejść do malowania lakierem bezbarwnym x3 i na koniec po 48 godzinach polerowanie :) i jest cacy :)
ale na następnie malowanie zamierzam kupić kompresor i pistolet :P spray jest dobry ale pistoletem się inaczej maluje :)
a i pamiętaj o tym że malujemy do elementu np jak ja malowałem nadkole to malowałem do dołu listwy na drzwiach i nie widać że inny lakier jest :)
PabloSBT
Members
 
Posty: 955
Dołączył(a): 14 sie 2009, o 11:06
Lokalizacja: TKI | Kielce

Postprzez mariusz325 » 9 mar 2012, o 17:49

MTi napisał(a):

Wydech też w kolor? :D


słuchaj jako że pierwsze malowanie to wydech musi być siknięty :mrgreen:
Avatar użytkownika
mariusz325
Gaduła
 
Posty: 488
Dołączył(a): 18 gru 2011, o 12:23
Lokalizacja: SMI
Rocznik: 1996
Silnik: 1900
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez MTi » 12 mar 2012, o 23:40

mariusz325 napisał(a):
MTi napisał(a):

Wydech też w kolor? :D


słuchaj jako że pierwsze malowanie to wydech musi być siknięty :mrgreen:

;D A później polerka ;DD żeby wyglądało rassowo ;D

[ Dodano: 2012-03-12, 22:44 ]
PabloSBT napisał(a):najlepiej malować w garażu zamiatamy całą podłogę i moczymy ją wodą, po czym możemy przystępować do pracy :) ja u siebie robiłem zaprawki z rudej na nadkolach i na jednym nadkolu miałem wgięcie bo w słupka wjechałem a że akurat był na wysokość nadkola to mi wgiął :wstyd: ja malowałem sprayem
najpierw szlifowanie do gołej blachy później malowanie cortainem później czyszczenie benzyną ekstrakcyjną>nakładanie szpachli tam gdzie były ubytki lakieru>czyszczenie szpachli>mycie benzyną ekstrakcyjną malowanie podkładem x2albo 3 (odtłuszczenie)>malowanie kolorem x3 jak ostatnia warstrwa była matowa to można przejść do malowania lakierem bezbarwnym x3 i na koniec po 48 godzinach polerowanie :) i jest cacy :)
ale na następnie malowanie zamierzam kupić kompresor i pistolet :P spray jest dobry ale pistoletem się inaczej maluje :)
a i pamiętaj o tym że malujemy do elementu np jak ja malowałem nadkole to malowałem do dołu listwy na drzwiach i nie widać że inny lakier jest :)

i efekt chropowatej powierzchni u ciebie nie wystąpił? D mam caly blotnik do malowania i nie wiem czy oddać to do lakiernika ... czy samemu pstryknąć tylko jak ostatnio siusialem lakierem to chropowate takie mi wyszlo ;/
MTi
Badacz tematu
 
Posty: 291
Dołączył(a): 12 kwi 2011, o 18:41
Lokalizacja: KN-a

Postprzez tomczibrzoza » 13 mar 2012, o 12:00

Rozmawiałem ze znajomym mają usługi lakiernicze, i co mnie bardzo zdziwiło to powiedzieli mi, że u mnie w mieście nikt nie ma komory lakierniczej tylko malują metodą pozamiataj i zamocz podłogę. Tylko lakier suszą pod lampami.
Już niedługo!!!
tomczibrzoza
Czytacz
 
Posty: 64
Dołączył(a): 6 mar 2012, o 12:10
Lokalizacja: Puławy

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości