bąble rdzy

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

Postprzez Karol B. » 2 maja 2012, o 21:42

Polerki i takiej szlifierki-brak :-( Jest jakieś inne wyjście? Oprócz lakiernika, bo już sam wolałbym to skończyć. Chyba że zakupię coś do polerowania.
Avatar użytkownika
Karol B.
Members
 
Posty: 1620
Dołączył(a): 30 lis 2008, o 21:15
Lokalizacja: Podlasie-BSK

 

Postprzez czarus21 » 2 maja 2012, o 22:33

no lepiej jak byś miał polerkę bo na reku nie do polerujesz morze masz od kogoś pożyczyć albo kup gąbkę wkręcasz śrubę 19 obcinasz łepek i do wiertarki a po wszystkim weź jakieś mleczko nabłyszczające żeby zlikwidować kółka po polerowaniu
czarus21
Badacz tematu
 
Posty: 386
Dołączył(a): 8 wrz 2011, o 18:40
Lokalizacja: ostróda

Malowanie zaprawek.

Postprzez waszka332 » 8 maja 2012, o 22:47

Witam tak jak w temacie robilem zaprawki w moim golfie wszytsko ladnie wyszlo i zacząlem malowac dalem podklad na to kolor i lakier bezbarwny i zamiast w polysku wyszlo w macie :/ chce to porawic co zrobi zeby nie wyszedl znowu mat. Prosze o pomoc.
Avatar użytkownika
waszka332
Berbeć
 
Posty: 12
Dołączył(a): 20 mar 2012, o 21:35
Lokalizacja: Toruń

Postprzez Opik » 10 maja 2012, o 17:30

Czym malowałeś? Ila razy dałeś kolor? Bo jak raz np albo bardzo cieniutko to może się podkład przebijać i taki dziwny efekt będzie. Albo po prostu lakier, ew bezbarwny są w macie?

Spróbuj to spolerować trochę
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez waszka332 » 10 maja 2012, o 19:38

Koloru dawalem 3 warsty podklad napesno zostal przykryty a lakier jest w polysku. Wlasnie nie wiem czemu tak wyszlo juz zglupialem.
Avatar użytkownika
waszka332
Berbeć
 
Posty: 12
Dołączył(a): 20 mar 2012, o 21:35
Lokalizacja: Toruń

Postprzez paxstor » 10 maja 2012, o 19:58

waszka332,pistoletem malowałeś czy sprayem??
Avatar użytkownika
paxstor
Members
 
Posty: 752
Dołączył(a): 28 lut 2011, o 21:08
Lokalizacja: Ostrołęka

Postprzez waszka332 » 11 maja 2012, o 08:34

Jedną zaprawke pomalowalem pistoletem i wyszedl mat a druga sprayem dla porownania i to samo.
Avatar użytkownika
waszka332
Berbeć
 
Posty: 12
Dołączył(a): 20 mar 2012, o 21:35
Lokalizacja: Toruń

Postprzez Suchoj » 12 maja 2012, o 12:33

Kwestia czy dobrze zmatowałeś podkład, bo nawet dobre położenie lakieru na źle przygotowanej powierzchni bedzie mat.?
Suchoj
Czytacz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 27 sty 2010, o 23:04
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Postprzez witek.sf » 28 maja 2012, o 15:16

Zabieram sie do usuwania rdzy i szpachlowania. Troche poczytałem ale i tak mam kilka pytań i próśb o potwierdzenie:
1. Szlifuje lakier aż zniknie rdza. (Jakim papierem?)

2. Nakładam podkład reaktywny nakładany pędzlem, 2 warstwy (jaki jest dobry? Może z allegro NOVOL protect 340, H5910, rozumiem, że na opakowaniu jest sposób użycia skoro są dwa preparaty w komplecie? Ewentualnie proszę o jakąś wskazówkę)

3. Podkład akrylowy 2K (co oznacza 2K, jaki polecacie? też NOVOL? do nakładania pędzlem czy w spreju?)

4 Szpachel (Jaki polecache? na allegro znalazłem T4W PIK Glass mały szpachel z włóknem 210g)

!!!!! KIEDY UŻYWAM ZMYWACZA SYLIKONOWEGO !!!! i po co?

5. Podkład akrylowy 1K lub 2K ( czy może być ten z punktu 3? Jeśli nie to polecacie jakis? też do nakładania pędzlem czy w spreju?

6. Baza czyli lakier, w moim przypadku czarny. (Czy lakier w spreju wystarczy? będę go używał w mało widocznych miejscach więc pomyślałem, że może być w spreju. Polecacie jakiś czy to nie ma znaczenia? 4 Warstwy? )

7. KLAR, rozumiem, że chodzi o lakier bezbarwny. (czy jakiś konkretny czy wszystko jedno?)

Kiedy jeszcze używam papieru ściernego i ewentualnie jakiego?

Jakim pędzlem nakłada się podkłady?

Może jest w necie jakis film o tym, szukałem ale nie mogłem znaleźć.
Będę wdzięczny za info bo to moj "pierwszy raz"
witek.sf
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 13 kwi 2012, o 15:03
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez gello1 » 28 maja 2012, o 15:38

witek.sf napisał(a):1. Szlifuje lakier aż zniknie rdza. (Jakim papierem?)
lepiej użyj tarczy listkowej do szlifierki bo papierem nie doczyścisz idealnie.
witek.sf napisał(a):2. Nakładam podkład reaktywny nakładany pędzlem, 2 warstwy (jaki jest dobry? Może z allegro NOVOL protect 340, H5910, rozumiem, że na opakowaniu jest sposób użycia skoro są dwa preparaty w komplecie? Ewentualnie proszę o jakąś wskazówkę)
ja uzywałem tego NOVOLa i wg mnie jest dobry. Proporcje tak jak pisze na opakowaniu. Wszystkiego nie mieszaj na raz tylko małe ilości.
witek.sf napisał(a):3. Podkład akrylowy 2K (co oznacza 2K, jaki polecacie? też NOVOL? do nakładania pędzlem czy w spreju?)

2-K znaczy dwukomponentowy(podkład + utwardzacz). Nie ma podkładów 2K w spreju. A dlatego 2K bo jakbyś położył podkład 1K to on jest aktywny chemicznie i po nałożeniu szpachli wszystko by ci spłynęło podczas szlifowania.Musi być 2K.
witek.sf napisał(a):4 Szpachel (Jaki polecache? na allegro znalazłem T4W PIK Glass mały szpachel z włóknem 210g)

szpachel może być z Novola zwykła taka różowa i wykończeniowa zielonkawa.
witek.sf napisał(a): !!! KIEDY UŻYWAM ZMYWACZA SYLIKONOWEGO !! i po co?
używamy zawsze aby odtłuścić powierzchnie przed nakładaniem podkładów(pomijając reaktywny go się nie przemywa i nie szlifuje przed nałożeniem podkładu akrylowego 2K). Oraz podczas szlifowania szpachli(nie używaj wody). Szpachla jest higroskopijna(chłonie wilgoć). Woda zostanie w szpachli, pokryjesz podkładem i lakierem i za 2 tyg będziesz miał bąble.
witek.sf napisał(a):5. Podkład akrylowy 1K lub 2K ( czy może być ten z punktu 3? Jeśli nie to polecacie jakis? też do nakładania pędzlem czy w spreju?

może być ten z pktu 3 ale tylko jak masz pistolet jak nie masz to aby powierzchnia była gładka nakładasz podkład 1K w spreju.
witek.sf napisał(a):6. Baza czyli lakier, w moim przypadku czarny. (Czy lakier w spreju wystarczy? będę go używał w mało widocznych miejscach więc pomyślałem, że może być w spreju. Polecacie jakiś czy to nie ma znaczenia? 4 Warstwy? )
kwestia jakie masz mozliwości pistoletem trudno jest zrobić małą zaprawkę ja robiłem sprayem.
witek.sf napisał(a):7. KLAR, rozumiem, że chodzi o lakier bezbarwny. (czy jakiś konkretny czy wszystko jedno?)
klar kup od razu tam gdzie będziesz kupował lakier bazowy.
witek.sf napisał(a):Kiedy jeszcze używam papieru ściernego i ewentualnie jakiego?

papier używasz po nałożenu podkładu 2k może być P400
przy szlifowaniu szpachli zaczynasz od P200-P800
po podkładzie 1K P800-P1000 wodny(szlifujesz z dodatkiem wody, ja zamiast wody użyłem zmywacza silikonowego).
Kładziesz bazę 3-4 warstwy w odstępach 10minutowych po warstwach bazy kładziesz klar też w odstępach około 10 minut
:ok: :hyhy: :hyhy: :hyhy: :hyhy: :hyhy: :hyhy: :ok:
Avatar użytkownika
gello1
Gaduła
 
Posty: 723
Dołączył(a): 31 sie 2009, o 15:51
Lokalizacja: LKS

Postprzez czarus21 » 28 maja 2012, o 15:50

a jaki masz kolor auta metalik czy akryl
czarus21
Badacz tematu
 
Posty: 386
Dołączył(a): 8 wrz 2011, o 18:40
Lokalizacja: ostróda

Postprzez witek.sf » 29 maja 2012, o 11:36

L041 schwarz po polerce, a co to ma za znaczenie?
witek.sf
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 13 kwi 2012, o 15:03
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości