Czy warto robić? Czy dojeździć?

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

Czy warto robić? Czy dojeździć?

Postprzez kviat » 30 sie 2012, o 12:20

Witam. Mam pytanie dotyczące mojej 3 3d :D Mianowicie, czy warto jest inwestować jeszcze w ten samochód? Jest to 97 rok. Mechanicznie jest ok, do wymiany tuleje, silniczek krokowy oraz pływak w baku paliwa. Optycznie... W sumie tylko progi żeby jeździł, bo powgniatałem je z własnej głupoty. No ale są do wymiany. Tylko że ja się zastanawiam czy w niego inwestować, bo wychodzi rdza na drzwiach, na dachu i w kilku innych miejscach, lakier na listwach od drzwi jak i zderzaków jest cały popękany i strasznie to wygląda ;/ Opisze mniej więcej co chciałbym zrobić a was poprosiłbym o rade czy warto i ile to może kosztować +/- bo się tak nie orientuję.

- sprężyny -40mm przód/tył - koszt koło 400 zł allegro,
- zderzak przedni i tylni,
- przednia szyba,
- progi,
- bra,
- listwy gti,
- wyciągnięcie rdzy i malowanie całego samochodu,
- pływak,
- silniczek krokowy,
- tuleje,
- sportowy tłumik 2 rurowy zagięty.

Nie wiem czy warto w niego ładować kasę bo przy naszych warunkach klimatycznych zaraz znowu wyjdzie rdza i to samo do robienia ;/ . Co o tym sądzicie? Jakie są wasze opinie i ile może kosztować cały taki zabieg? Bo się zastanawiam czy nim jeździć i odkładać na co innego czy inwestować?
Avatar użytkownika
kviat
Czytacz
 
Posty: 24
Dołączył(a): 3 sie 2012, o 23:08
Lokalizacja: Gdańsk

Czy warto robić? Czy dojeździć?

 

Postprzez Paczek » 30 sie 2012, o 12:29

Licz za to wszystko lekko 5000zł, jak widzisz potrzebę robić to i wiesz że będziesz nim jeździć dość długo to jest sens robić... ;-)
Jeśli naprawdę chcesz do czegoś dojść w życiu, musisz na to zapracować. A teraz cisza! Będą podawać wyniki totolotka...

Moja Czerwona Sucz ->> http://www.golf3.pl/topics2/golf-mk3-by ... t47091.htm
Avatar użytkownika
Paczek
Czytacz
 
Posty: 73
Dołączył(a): 18 lip 2012, o 11:32
Lokalizacja: Przemyśl/Rzeszów

Postprzez Michu! » 30 sie 2012, o 13:20

15 letnia golfina jak ja zrobisz, pojezdzi drugie tyle :-D ja bym robil na Twoim miejscu jesli dobrze ci sie nia jezdzi. Mojego dupowvozu nie trzeba na szczescie robic, ale gdyby byla taka potrzeba --> robie ;-)

ps
calosci nie trzeba malowac jesli jest ok, pozbyc sie rdzy i tylko tam gdzie potrzebne malnac, zaoszczedzisz kase na inne mody a lakier mozna pewnie wypielegnowac
Avatar użytkownika
Michu!
Badacz tematu
 
Posty: 345
Dołączył(a): 27 maja 2012, o 11:30
Lokalizacja: Knurów
Rocznik: 1993
Silnik: 1.4 ABD
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez prezesik » 31 sie 2012, o 00:23

Nie wytępisz np. rdzy z miejsc zgrzewanych, czyli tych gdzie jest łączenie np. dachu ze słupkiem. Możesz rdzę zalewać różnymi środkami a i tak z czasem wyjdzie. Jeżeli nie masz dalszych planów co do golfa to opychaj go do żyda, a jak planujesz dłużej pojeździć to musisz trochę many dołożyć do tego interesu.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez kviat » 31 sie 2012, o 10:20

pojeździć mogę dłużej ale go po prostu nie robić ;p wszystko byloby pieknie gdyby nie ta blacha... nigdy nie zrozumiem czemu nie dali ocynku na 3 skoro była już na 2...
Avatar użytkownika
kviat
Czytacz
 
Posty: 24
Dołączył(a): 3 sie 2012, o 23:08
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Radi » 31 sie 2012, o 10:33

kviat napisał(a):nigdy nie zrozumiem czemu nie dali ocynku na 3 skoro była już na 2...


Ocynk na mk2? chyba Ci sie cos pomyliło ocynk panie był dopiero od mk4
Avatar użytkownika
Radi
Members
 
Posty: 2836
Dołączył(a): 16 lut 2009, o 12:15
Lokalizacja: GKA
Rocznik: 93
Silnik: 2.8 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez kviat » 31 sie 2012, o 11:35

Panie był ocynk na 2 :) Ostatnie roczniki miały już ocynkowaną blachę. Wiem bo się kłóciłem z sąsiadem jak mi to powiedział. I jednak miał racje. Wystarczy trochę poczytać. ;p
Avatar użytkownika
kviat
Czytacz
 
Posty: 24
Dołączył(a): 3 sie 2012, o 23:08
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez scyzormks » 1 wrz 2012, o 10:50

tak widac te ocynkowanie na 4.... połowa juz tych aut ma jeszcze wieksza rdze niz mk3 :looka:
Avatar użytkownika
scyzormks
Gaduła
 
Posty: 637
Dołączył(a): 17 maja 2012, o 16:53
Lokalizacja: Wojkowice

Postprzez K@mil » 1 wrz 2012, o 10:54

kviat napisał(a):Panie był ocynk na 2 :) Ostatnie roczniki miały już ocynkowaną blachę. Wiem bo się kłóciłem z sąsiadem jak mi to powiedział. I jednak miał racje. Wystarczy trochę poczytać. ;p


Pewnie ocynk byl na klapie tylnej oraz blotnikach czyli tam gdzie najwiecej rdza bierze w mk2 :lol:

Mialem w reku juz pare mk2 z 92roku (czyli koniec produkcji) i zaden nie mial ocynku.. tak samo jest z mk3...
Ludzie głupoty pisza czasem na forach... juz nie raz mozna spotkać sie z wypowiedzą ze golf3 ma ocynki i to pełen

W mk4 buda jest juz ocynkowana tylko ze z jednej strony (od zewnatrz) :), a rdza wchodzi od wewnatrz czyli wychodzi na to samo :lol:
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez kviat » 1 wrz 2012, o 11:27

No 2 ma ponoć częściowy ocynk. Nie jest cała ocynkowana ale jednak ma. Co do 4... Dobrze że powiedzieliście bo byłem nastawiony na to że następny samochód to będzie golf 4 :D . Ale chyba jednak zrezygnuje :D Choć mam jeszcze sporo czasu do przemyślenia ;p bo ponad rok czasu ;d
Avatar użytkownika
kviat
Czytacz
 
Posty: 24
Dołączył(a): 3 sie 2012, o 23:08
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez rafal9119 » 1 wrz 2012, o 15:28

Radi mk3 napisał(a): ocynk panie był dopiero od mk4
buahaha dobry zart tygodnia :lol: :lol: :lol: w mk2 były blachy w ocynku wiem bo sam miałem,nie była to cała buda ale zawsze cos.
MĄDRA SOWA RADZI: LEGALIZOWAC I SADZIĆ!!!!
rafal9119
Members
 
Posty: 943
Dołączył(a): 16 paź 2011, o 19:26
Lokalizacja: Pisz- NPI

Postprzez kviat » 1 wrz 2012, o 17:18

heh :D. Dodam iż teraz musze na pewno sporo zainwestować więc golfik chyba zostanie :D o wypłacie jak będą pieniążki dowiem się czy stary znajomy jest jeszcze blacharzem i lakiernikiem :d Jeśli tak to samochód będzie zrobiony za grosze :D brat mi właśnie mówił że malował dziadkowi i robił całą blachę za koszt materiałów :D wziął od niego 1000zł za wszystko :D Więc będzie git :D
Avatar użytkownika
kviat
Czytacz
 
Posty: 24
Dołączył(a): 3 sie 2012, o 23:08
Lokalizacja: Gdańsk

Następna strona

- - -



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 75 gości