dobór lakieru

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

dobór lakieru

Postprzez pablo_lebork » 25 lut 2009, o 23:59

WItam wszystkich mam ogromna prosbe czy ktos moze ma taki kolor golfika doslownie caly moj tylko ja mam 3 drzwiowke http://www.allegro.pl/show_item.php?ite ... s%C5%82any. jak w linku mam identyczny kolor kiedys dorabialem ale zgubilem nr a u mnie w aucie nigdzie nie moglem znalezc kolor jest identyczny jak ten co jest na zdjeciu i mam jescze jedne pytanko czy orzy dorabianiu lakieru istnieje mozliwosc nabicia go w spray moze ktos z uzytkownikow sie tym zajmuje to byl bym wdzieczny za odpisanie i mam nadzieje ze bysmy sie dogadali ... POZDRAWIAM I DZIEKI Z GORY ZA ODP
Ostatnio edytowano 26 lut 2009, o 08:25 przez pablo_lebork, łącznie edytowano 1 raz
pablo_lebork
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 19 paź 2008, o 12:48
Lokalizacja: Lębok
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

dobór lakieru

 

Postprzez łaksiak » 26 lut 2009, o 08:30

może ten temat pomoże
:arrow: http://www.golf3.pl/topics28/kolory-pro ... .htm#32254
na oko mi się wydaje że to będzie LC4T ale nie wiem
a w mieszalni Ci nie dobiorą? myślę że bezproblemowo

A sprawdzałeś na wlepie w bagażniku :?:
Avatar użytkownika
łaksiak
Ekspert
 
Posty: 1243
Dołączył(a): 7 kwi 2008, o 09:19
Lokalizacja: Stettin [ZS]

Postprzez Leito » 26 lut 2009, o 16:51

Hmm w lakierni powinni Ci bez żadnego problemu dobrać... No ale jeszcze poszukaj na wlepce w bagażniku tak jak wyżej koleżanka pisze... ;)

[ Dodano: 2009-02-26, 15:52 ]
http://www.golf3.pl/topics28/oznaczenia ... ght=wlepka
Leito
Members
 
Posty: 1528
Dołączył(a): 15 lip 2008, o 19:40
Lokalizacja: Janówko k. Brodnicy
Rocznik: 2000
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez marko1967 » 26 lut 2009, o 18:33

łaksiak napisał(a):A sprawdzałeś na wlepie w bagażniku
a jeżeli tam nie znajdziesz to poszukaj w książce z instrukcją obsługi tam też powinna byc tak wlepka powodzenia :-)
Avatar użytkownika
marko1967
Members
 
Posty: 1010
Dołączył(a): 20 sie 2007, o 19:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: dobór lakieru

Postprzez seb » 26 lut 2009, o 18:47

pablo_lebork napisał(a):WItam wszystkich mam ogromna prosbe czy ktos moze ma taki kolor golfika doslownie caly moj tylko ja mam 3 drzwiowke http://www.allegro.pl/show_item.php?ite ... s%C5%82any. jak w linku mam identyczny kolor kiedys dorabialem ale zgubilem nr a u mnie w aucie nigdzie nie moglem znalezc kolor jest identyczny jak ten co jest na zdjeciu i mam jescze jedne pytanko czy orzy dorabianiu lakieru istnieje mozliwosc nabicia go w spray moze ktos z uzytkownikow sie tym zajmuje to byl bym wdzieczny za odpisanie i mam nadzieje ze bysmy sie dogadali ... POZDRAWIAM I DZIEKI Z GORY ZA ODP
zapytaj u zrodla czyli w firmie "MOTIP" potem poszukaj skepu gdzie cos takiego sprzedaja i zamow;), podobno jest to do zrobienia ( farba w sprayu pod kolor ) jakie koszty nie wiem:(
seb
 

Postprzez pawelek03576 » 26 lut 2009, o 19:03

można nabić w spray ale wtedy farba nie będzie miała utwardzacza
kolega kiedyś zamawiał farbe w sprayu dwie puszki numery farby były takie same a odcienie inne (chyba MOTIP)
Avatar użytkownika
pawelek03576
Gaduła
 
Posty: 588
Dołączył(a): 7 maja 2008, o 16:42
Lokalizacja: wójcice

Postprzez swatu » 26 lut 2009, o 20:32

ja z doborem lakieru tez mialem sporo nieprzyjemnosci .dodam ze lakier miałem nabijany do puszki niby wszystko oki bo koles dał koncówke jak od pistoleta to dobrze sie malowało ale kolor nie zabardzo był ten sam co cale auto, jest róznica na grilu bo ta farba wlasnie malowalem grill :dobani:
Avatar użytkownika
swatu
VIP
 
Posty: 4695
Dołączył(a): 9 wrz 2008, o 16:18
Lokalizacja: TKN Końskie
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez duzy_przemo » 27 lut 2009, o 00:15

swatu napisał(a):ja z doborem lakieru tez mialem sporo nieprzyjemnosci .dodam ze lakier miałem nabijany do puszki niby wszystko oki bo koles dał koncówke jak od pistoleta to dobrze sie malowało ale kolor nie zabardzo był ten sam co cale auto, jest róznica na grilu bo ta farba wlasnie malowalem grill :dobani:


A co ty się spodziewałeś od lakieru z puszki, wykończenia jak z fabryki. :lol: :wstyd:

Po 1. Przygotowanie powierzchni pod lakier to połowa sukcesu.
Po 2. W pojemniku ze sprayem jest uniwersalny rozcieńczalnik, który w gruncie rzeczy powinien być używany do malowania płotu. Rozcieńczalnik powoduje nierówne rozłożenie opiłek metalu (dających efekt metaliku) w lakierze bazowym, co powoduje zmianę odcieniu, a w przypadku akrylu powoduje że powłoka jest cały czas miękka.
Po 3. Przy lakierowaniu jest ważne kilka czynników min, szerokość strumienia, ilość warstw, ciśnienie robocze itd, w sprayu tego nie uzyskasz.
Po 4. Nawet nowe auta z fabryki o tym samym nr koloru różnią się ma na to wpływ wiele czynników, choć np to iż były malowane lakierem z góry lub z dołu pojemnika vel kadzi.
Dlatego w color boxach w mieszalniach, (to te kolorowe natryski) oprócz kolorów podstawowych występują tzw warianty.
Po 5. Nawet podczas lakierowania konwencjonalnego(pistoletem), malując dany element powinno się wykonać tzw przejcie, by wygubić różnicę pomiędzy nową a starą powłoką.
Po 5. Odłóż kasę i oddaj elementy do lakiernika :-)
Polerowanie lakieru, akcesoria polerskie - Szczecin i okolice kontakt PW

Mój Mk3
moj-golf/mk3-duzy-przemo-t9718.html

No one expected the Spanish inquisition Monty Python and the Holy Grail
Avatar użytkownika
duzy_przemo
Czytacz
 
Posty: 67
Dołączył(a): 29 sie 2008, o 21:53
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Adam20 » 1 mar 2009, o 13:21

Według mnie farby w spreju to katastrofa. Kolega duzy_przemo, trochę za bardzo straszy a jak się już wystraszysz to nie dasz rady. Z doborem farby to odkręć klapkę z wlewu paliwa i idź do mieszalni i namieszają ci najbardziej zbliżony kolor bo idealnie to trudno trafić. Ja weźmiesz kolor oryginalny z numerka to będzie różnica między nowym a starym. I najlepiej malować cały element albo do listwy żeby nie kombinować z przejściem choć nie jest to akie straszne jak mówią.
Avatar użytkownika
Adam20
Czytacz
 
Posty: 83
Dołączył(a): 16 sie 2007, o 21:39
Lokalizacja: Wodzisław Śl

Postprzez Wojtass » 26 lis 2011, o 12:22

Jest możliwość nabicia lakieru do sprayu. Koszt takiej farby to nie więcej niż 46 złotych za 400ml. Są też gotowe produkty, np. Fast Finish, na którym można przełożyć kolory z palety Motip.
Avatar użytkownika
Wojtass
Berbeć
 
Posty: 9
Dołączył(a): 3 lis 2011, o 19:38
Lokalizacja: Katowice

Postprzez pablomed » 27 lis 2011, o 10:24

Wojtass, odkopów tematów sprzed 3 lat sie nie praktykuje :)
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez czarus21 » 12 gru 2011, o 14:06

sprayem to tylko można progi dobrze pomalować i miejsca gdzie to się nie rzuca w oczy to ogólnie kicha :dobani: nie polecam ale wiadomo profesjonalna robota kosztuje tak ze nie polecam spraya ale jak musisz to psikaj i powodzenia :super:
czarus21
Badacz tematu
 
Posty: 386
Dołączył(a): 8 wrz 2011, o 18:40
Lokalizacja: ostróda

Następna strona

- - -



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości