Kolor czerwony maska i błotnik płowieją.

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

Kolor czerwony maska i błotnik płowieją.

Postprzez Staury » 27 lis 2011, o 12:17

Mój golfik miał dzwona w lewy błotnik i maskę, jak walczyć z tym żeby nieoryginalny lakier nie płowiał.
Avatar użytkownika
Staury
Czytacz
 
Posty: 81
Dołączył(a): 25 paź 2011, o 10:06
Lokalizacja: Sławno

Kolor czerwony maska i błotnik płowieją.

 

Re: Kolor czerwony maska i błotnik płowieją.

Postprzez K@mil » 27 lis 2011, o 12:33

Staury napisał(a):Mój golfik miał dzwona w lewy błotnik i maskę, jak walczyć z tym żeby nieoryginalny lakier nie płowiał.


na lato zrobic polerkę i co dwa miechy woskować lakier :) np woskiem Turtle :)

o kolor czerwony trzeba dbać :) ja czasem w zime potrafię schować sie pod dachem i woskować golfika zeby nie byl biały
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez prochoice » 28 lis 2011, o 14:26

Jedyna i najlepsza rada, regularnie dbać i woskować swoje auto. Jakaś lekko ścierna politura da sobie radę ;-)
Nowe części samochodowe, oleje Motul http://www.golf3.pl/topics35/nowe-czesc ... t38169.htm
prochoice
VIP
 
Posty: 45
Dołączył(a): 22 lis 2011, o 11:40
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Staury » 29 lis 2011, o 15:11

Zwykłą tempo spolerować, i wosk. to wystarczy? Czy zapłacić komuś za spolerowanie auta całego maszyną za 150 zł. Jak efekt ma być ten sam to wolę mieć tę 100ówę w kieszeni ;)
Avatar użytkownika
Staury
Czytacz
 
Posty: 81
Dołączył(a): 25 paź 2011, o 10:06
Lokalizacja: Sławno

Postprzez prochoice » 29 lis 2011, o 15:51

Tempo nie polecam, tak samo jak polerowania za 150 zł, efekt będzie taki że auto będzie całe w resztkach pasty + hologramy (koliste slady po polerce), kup chociaż jakaś politure Sonaxa czy Turtle Wax typu AIO ( all in one). Ja polecam np. Auto Glym SRP, tylko to jest lekko ścierne a nie wiem jaki masz stan auta. Przy regularnej aplikacji, tak raz w miesiącu daje dobre efekty. Koszt około 50 zł za 500 ml. Jak masz tylko gdzie to dbaj regularnie o samochód a będzie wyglądał jak nowy ;-)
Nowe części samochodowe, oleje Motul http://www.golf3.pl/topics35/nowe-czesc ... t38169.htm
prochoice
VIP
 
Posty: 45
Dołączył(a): 22 lis 2011, o 11:40
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez RAQnio_V » 1 gru 2011, o 00:19

ja przy każdym myciu używam Szamponu Woskowego z Turtle w białym opakowaniu i dwa razy w miesiącu Wosk ICE z Turtle... Kolor jak nowy przez cały czas ;)
Wąsko i wysoko... Na przekór stereotypom :D
Avatar użytkownika
RAQnio_V
Badacz tematu
 
Posty: 381
Dołączył(a): 23 kwi 2011, o 06:22
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez darkmen21 » 5 gru 2011, o 14:37

RAQnio_V, racja, ja jak miałem czerownego gofra, to była jakaś masakra, polerka musi być czesta,ale z głową, Turtle wax to jest mega kozak specyfik i na długo się trzyma :ok:

RAQnio_V, twój kolor to durś salon jest,hehe

Staury napisał(a):Zwykłą tempo spolerować, i wosk. to wystarczy? Czy zapłacić komuś za spolerowanie auta całego maszyną za 150 zł. Jak efekt ma być ten sam to wolę mieć tę 100ówę w kieszeni

spolerujesz tempo 3 razy i juz nie bedzie czego polerowac :lol: i zamiast 100zł w kieszeni masz 3 tysie w plecy :-)
Avatar użytkownika
darkmen21
Members
 
Posty: 1037
Dołączył(a): 16 lis 2008, o 11:35
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Rocznik: 1995
Silnik: 1.8
Paliwo: PB
Nadwozie: cabrio

Postprzez czarus21 » 11 gru 2011, o 17:42

tempo zjadło moje pent..... :-D polecam farecla g3 wystarczy ale jak masz kaskę kup pastę 3m ale żeby uzyskać naprawdę super efekt musi być polerka ręcznie tylko postraszysz lakier a jeżeli nie masz polerki kup gąbkę na wiertarkę tylko musisz śrubę wkręcić 19 chyba tylko łepek obetnij żeby śruba weszła w główkę wiertarki i lecisz z tematem
czarus21
Badacz tematu
 
Posty: 386
Dołączył(a): 8 wrz 2011, o 18:40
Lokalizacja: ostróda

Postprzez Zwi3rzu » 12 gru 2011, o 15:57

Mam dokladnie to samo , auto stalo 2-3 lata i jest cale w nalocie.
Do tego stopnia ze schodzi zwykla szmata.
Dobrze ze nie zaczalem pasta tempo dzialac bo taki mialem dzisiaj plan...


Dzisiaj już mam polerkę mimośrodową muszę kupić nakładkę na rzep 150mm.
Czy ktoś z was może mi poradzić jaka nakładkę powinienem kupić?
Niestety tylko OBI wchodzi w grę?

Do takiej polerki ,żeby zszedl ten nalot (tylko o to chodzi w tej chwili) jaki polecacie preparat.
Nie mam w tym doswiadczenia i nie moze to byc nic mocno scierającego bo na pewno coś zniszcze.


Z góry dziekuję za pomoc.
Zwi3rzu
Berbeć
 
Posty: 12
Dołączył(a): 12 gru 2011, o 14:50
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez jimbeam180 » 6 sty 2012, o 18:11

Jesli lakier jest mocno zmeczony dlugim zaniedbaniem to w gre wchodzi tylko i wylacznie polerka. Na pierwszy raz polecam paste FAREKLA G3 jest to pasta scierna a do niej gabke sredniej grubosci poniewaz farekla jest gesta. Pamietaj aby moczyc gabke woda np. spryskiwaczem po plynie do szyb bo mozesz przetrzec lakier.

Na drugi raz najlepsza by byla pasta m3 lecz jest to dosc droga sprawa i robisz tak jak poprzednio.

Jezeli po farekli lakier bedzie juz lepiej wygladal a gwarantuje ze bedzie, to polecam politure Sonax'a i jedziesz polerka z gruba gabka ale juz bez kropli wody. I pamietaj zeby nie ruszyc przedniej szyby bo beda sie wycieraczki slizgac i nie beda zbierac wody ;)
Auto Politura zostawia na lakierze powloke teflonowa ktora wspaniale nablyszcza lakier ;-)

Gwarantuje ze najbardziej zajechany lakier tym sposobem doprowadzisz do perfekcji :-D
Avatar użytkownika
jimbeam180
Berbeć
 
Posty: 16
Dołączył(a): 19 cze 2011, o 20:39
Lokalizacja: Nowe Miasteczko

Postprzez Daniel1886 » 9 sty 2012, o 18:43

witam
popieram w 100% prochoice

Tempo - nie szkoda czasu i elemtow o czarnym zabarwieniu
farecla g3 - oczywiscie ale nie przesadzaj to na drobne ryski itd (pamietaj ze powieszchnie pod szmatką musi być w 100% czysta)

polecam woski z serii SONAX czasami wystarczy raz w miesiacu nalozyc i przetrzec. nie wymaga to sporo pracy, a uszczelki itd pozostana czarne

np.http://moto.allegro.pl/sonax-mleczko-do-regeneracji-zniszczonego-lakieru-i2001506762.html



jimbeam180 ja po g3 sonax wyciagajacy kolor i heja.
Daniel1886
Czytacz
 
Posty: 84
Dołączył(a): 3 mar 2011, o 15:02
Lokalizacja: wejherowo

Postprzez jimbeam180 » 10 sty 2012, o 19:02

Panowie tylko jest taka sprawa iz lakieru nie mozna woskowac czescierj niz co 3 miesiace bo lakier tez musi odetchnac.

A wiem ze tak jest bo mam z blacharka troche do czynienia ;)
CandyWaiss
Avatar użytkownika
jimbeam180
Berbeć
 
Posty: 16
Dołączył(a): 19 cze 2011, o 20:39
Lokalizacja: Nowe Miasteczko

Następna strona

- - -



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 52 gości