Lampy przód.

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

Postprzez Opik » 3 gru 2012, o 12:36

suchyvw napisał(a):
Karol B. napisał(a):Szkła z hellek a'la mk4 i masz homologacje na szybce, a niebieskim mówisz, że to oryginał i tyle. Aby czysto i ładnie zrobione :-)


dokładnie, albo jak to nie przejdzie to mozesz powiedziec ze z takimi lampami juz kupiles.


Ich to nie obchodzi. Kupiles z takim to trzeba bylo od razu zmienic a nie w swietle prawa jezdzic niesprawnym sqmochodem. Kupisz samochod z kazda opona inna albo z wybita szyba to tez bedziesz jezdzil bo taki kupiles? Bezsensowne wytlumaczenie

co do lamp - ani na zwyklych, ani na hella mkIV, ani na zadnych innych nie masz homologacji na xenon, wiec wsadzajac jak ktos zauwazy, czy to policjant, czy na badaniu technicznym poleci dowod. Druga sprawa jest taka ze kazda ingerencja w lampe automatycznie pozbawia jej homologacji. Trzecia sprawa ktora z tego wynika w 99,9% stluczek wina zawsze lezy po Twojej stronie i kazdy ubezpieczyciel bedzie sie wymigiwal od wyplaty kasy. I bedzie mial do tego pelne prawo.

Kwestia jeszcze wyzej poruszona - przyciemnianie kloszy (nie smoked), wystajace kola itd. Ile osob tak jezdzi na co dzien i ile robi km rocznie. Tak wiem zaraz sie zacznie ze ktos robi na takim zestawie trotyliard km rocznie. Ale ja znam osobiscie pare osob ktorym dowod za to zabrali, a duzo wcale nie jezdzili
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

 

Postprzez Paweu » 3 gru 2012, o 12:49

I kto tu tak naprawdę (i tu ulubione słowo co niektórych) 'hejtuje' każdy pomysł?

Zamiast chłopakowi pomóc , doradzić.. co i jak można by było zrobić.. to najlepiej wyskoczyć z tematem o legalności takich modyfikacji.

Co temat o podobnej pierdółce to zaczyna się to samo...
Niech mod zrobi porządek bo offtop się zrobił :suchy:
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez Opik » 3 gru 2012, o 14:19

Jak dla mnie moze sobie wsadzic nawet 7 takich soczewek w jedna lampe, bo mnie to prawde mowiac wali, komentuje to co chlopaki napisali ze bedzie "oryginal"

i nie kazdy pomysl, tylko durny pomysl ;)
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez PrzemkoXVI » 3 gru 2012, o 14:40

Karol B. napisał(a):Szkła z hellek a'la mk4 i masz homologacje na szybce, a niebieskim mówisz, że to oryginał i tyle.


A kto normalny kupowałby najpierw Heleny MK IV tylko po to, żeby mieć szkła z homologacją, a później przekładać je do H4? :yay:

Nie patrzcie na te homologacje, bo założę się, że 3/4 radiowozów nie wozi ze sobą atestów na suszarki, alkomaty i inne nielubiane przedmioty związane z drogówką.


Knight Rider, tutaj masz filmik OPT z Golfem, gdzie gościu sobie wymyślił soczewkę w H4:
http://www.youtube.com/watch?v=nl9_Oqs9T8M

Poza tym lepsze firmy szklarskie oferują polerowanie szkła.
A jak komuś zależy na tym śmiesznym znaczku "E1" to może sobie skombinować naklejkę, nakleić od wewnątrz, zakleić i voila! :lol:
Avatar użytkownika
PrzemkoXVI
Members
 
Posty: 1875
Dołączył(a): 29 lip 2011, o 19:52
Lokalizacja: Willenberg

Postprzez chomik » 3 gru 2012, o 14:56

PrzemkoXVI napisał(a):
Karol B. napisał(a):Szkła z hellek a'la mk4 i masz homologacje na szybce, a niebieskim mówisz, że to oryginał i tyle.


A kto normalny kupowałby najpierw Heleny MK IV tylko po to, żeby mieć szkła z homologacją, a później przekładać je do H4? :yay:

Nie patrzcie na te homologacje, bo założę się, że 3/4 radiowozów nie wozi ze sobą atestów na suszarki, alkomaty i inne nielubiane przedmioty związane z drogówką.


Knight Rider, tutaj masz filmik OPT z Golfem, gdzie gościu sobie wymyślił soczewkę w H4:
http://www.youtube.com/watch?v=nl9_Oqs9T8M

Poza tym lepsze firmy szklarskie oferują polerowanie szkła.
A jak komuś zależy na tym śmiesznym znaczku "E1" to może sobie skombinować naklejkę, nakleić od wewnątrz, zakleić i voila! :lol:

przemko jestes w grubym błędzie ...
naklejke od wewnatrz to mozesz sobie nakleic na akwarium .... w PL znam 3 firmy które podejmą się zeszlifowania ryfla z lamp h1h1 ( wypukłe szkło i to nie jest szklana szyba okienna :P ) jednak cena troche zabija.... taniej wyjdzie kupic nowe szkła i przekleic .


kolego Knight rider dobrze kombinujesz , kiedys widzialem jakies chinskie lampy do g3 za 180zł komplet z homologacja , można by jeszcze pokombinowac z grawerkami na szkle . Swego czasu sporo kombinowałem w tym temacie zeby to wyglądało porządnie i nie podpadało jednak plany na golfa uległy zmianie .
Avatar użytkownika
chomik
Fanatyk
 
Posty: 1172
Dołączył(a): 29 lis 2010, o 01:26
Lokalizacja: Toruń
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez patrolfak » 3 gru 2012, o 17:47

No własnie też zauważyłem że zaraz każdy pisze o legalności A co kogo to obchodzi jeśli chce mieć ori lampy z soczewą to sobie takie zrobi i nikt się nie pyta o legalność do cholery jasnej !! W moim temacie o Ori lampie H4 z soczewką też Opik wypowiadał się o legalności itd. Ale widocznie on tak lubi...
VW Golf Mk1 VR6
Avatar użytkownika
patrolfak
Members
 
Posty: 1059
Dołączył(a): 18 sie 2011, o 21:19
Lokalizacja: Poznań

Postprzez chomik » 3 gru 2012, o 17:57

patrolfak napisał(a):No własnie też zauważyłem że zaraz każdy pisze o legalności A co kogo to obchodzi jeśli chce mieć ori lampy z soczewą to sobie takie zrobi i nikt się nie pyta o legalność do cholery jasnej !! W moim temacie o Ori lampie H4 z soczewką też Opik wypowiadał się o legalności itd. Ale widocznie on tak lubi...

też zauważyłem na forum , żę "tępi " sie użytkowników którzy kombinują z autami .... szeroka stal nie bo niebezpieczna , nawiert na inny rozstaw nie bo nie mozna kombinowanie lamp ... nie bo nie ma homologacji , jazda bez chlapaczy ... nie bo to niebezpieczne .... proponuję zmienić nazwę tego forum na Oryginalne jest piękne i po problemie , ale myślę, ze nie tędy droga i znajdzie sie spora ilosc ludzi która lubi wyróżniać sie spośród tłumu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Avatar użytkownika
chomik
Fanatyk
 
Posty: 1172
Dołączył(a): 29 lis 2010, o 01:26
Lokalizacja: Toruń
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Karol B. » 3 gru 2012, o 21:45

PrzemkoXVI napisał(a):Szkła z hellek a'la mk4 i masz homologacje na szybce, a niebieskim mówisz, że to oryginał i tyle.



A kto normalny kupowałby najpierw Heleny MK IV tylko po to, żeby mieć szkła z homologacją, a później przekładać je do H4?


Ja akurat nie mówiłem o kupowaniu całych lamp... :looka:
Chcąc to można sobie poszukać TYLKO szkieł z takich lamp, albo kupić za grosze potłuczone jakieś w środku itp, itd, ale z dobrymi szkłami. Krótko mówiąc dla chcącego nic trudnego ;-)
Avatar użytkownika
Karol B.
Members
 
Posty: 1620
Dołączył(a): 30 lis 2008, o 21:15
Lokalizacja: Podlasie-BSK

Postprzez Opik » 4 gru 2012, o 00:34

Gładkie szkła można dostać za 40-50zł sztuka, więc po co kombinować i dawać do polerowania ryfle?

patrolfak, chomik, ja już powiedziałem, ale powtórzę jeszcze raz - chcecie, to wkładajcie sobie nawet po 5 takich chińskich soczewek w lampę, zamontujcie to za pomocą silikonu i niech będzie pięknie i radośnie bo macie bixenon. Nikt nikomu nie broni, niczego nie zabrania, mówię tylko swoje zdanie - od tego jest forum. Idę o zakład że na nie będzie to lepiej świeciło od zwykłych helli/in pro ;) ale co kto lubi

I moja opinia jest taka, że unowocześnianie na siłę samochodu pakując do niego plastikową soczewkę z plastikowym żarnikiem i odciskami małych wietnamskich rączek jest na tym samym poziomie "tuningowym" co wielkie spojlery, lusterka M3, chromowane spinnery i pasy wzdłuż 50 konnego samochodu

ale chcecie to się bawcie :D
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez chomik » 4 gru 2012, o 06:43

opik miales w rekach chinskie soczewki?? testowales je?? czy piszesz bo to twoje domysly???mysle ze rozmowa spelzla
troche na inny temat ...
Avatar użytkownika
chomik
Fanatyk
 
Posty: 1172
Dołączył(a): 29 lis 2010, o 01:26
Lokalizacja: Toruń
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Opik » 4 gru 2012, o 11:29

widzisz, tak sie sklada ze mam troche do czynienia z optyka, sledze rozne testy i wiem na co stac ta pochodzaca z Chin. Znajomy jest elektronikiem, ogarnia mnostwo rzeczy - od wszelkich mozliwych zestawow dzwiekowych, poprzez lasery wykorzystywane do odczytu i wypalania plyt, az do instalacji elektrycznych o roznym przeznaczeniu. I wiem bezposrednio od niego o jakosci chinskich diod, konektorow, tranzystorkow i calej pozostalej masie tego elektronicznego placu zabaw. Wiec wiem czego sie mozna spodziewac po chinskich zabawkach. I zeby nie bylo watpliwosci - nie mowie tu o markowych produktach ktore sa robione w chinach i podobnych ustrojem krajach, dlatego zeby byla tansza produkcja, ale o rodowitych chinczykach od poczatku do konca.

Ceny fabrycznych ksenonow sa astronomiczne, ale wezmy nawet pol ceny, zakladajac ze drugie pol jest za "znaczek". Jezeli fabryczny ksenon kosztuje 5 tys zl, a ktos uwaza ze soczewka za 200zl bedzie miala te same parametry, jakosc i wytrzymalosc to dziwie sie jak zdal prawo jazdy bedac takim kretynem.
Zaraz padnie - ktos zalozyl i jest zadowolony bo super wyszlo super swieci i w ogole jest super - stary, ja tez bym sie wstydzil przyznac ze jestem debilem bo wywalilem kupe kasy i jeszcze wiecej roboty w bloto ;)

Chcecie, to zakladajcie i jezdzicijcie na nich nawet do konca zycia bez utraty dowodu i oslepiania innych, mi to rybka

Z mojej strony temat wyczerpany, dziekuje, pozdrawiam
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez patrolfak » 4 gru 2012, o 12:22

Opik, nie będę się z Tobą sprzeczał bo przecież Ty zawsze wszystko wiesz najlepiej :] I w każdym temacie zawsze wciśniesz swoje 2 grosze... Tylko często Twoje mądre stwierdzenia mijają się z prawdą... A i dobrze że ty posiadasz wszystkie części Ori nie pochodzące z Chin i na pewno wszystko kupujesz w servisie VW :] Teraz powiedz wszystkim którzy pozakładali soczewki do swoich wychuchanych furman że są "debilami" . Z takim podejściem powodzenia Ci życzę
VW Golf Mk1 VR6
Avatar użytkownika
patrolfak
Members
 
Posty: 1059
Dołączył(a): 18 sie 2011, o 21:19
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości

cron