Naprawa błotnika kilka pytań

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

Naprawa błotnika kilka pytań

Postprzez ArturVR6 » 7 lis 2012, o 22:21

Witam nadszedł czas naprawy błotników ruda trochę je zjadła od razu napiszę ze nie chcę nowych bo obalą mój budżet a konkretniej usługi lakiernicze zamierzam użyć maty szklanej żywicy od wewnętrznej strony błotnika i trochę od zewnętrznej na to szpachla podkład i lakier czy ktoś już robił w podobny sposób?? a może przy użyciu innych materiałów każda dobra rada się przyda :-P niżej dodaje zdjęcie dziury ozonowej :lol:

Oczywiście trochę sie powiększyła przy wstępnym oczyszczaniu i szlifowaniu lakieru:

FOTO:

http://img547.imageshack.us/img547/2517/dsc3511.jpg :evil:

Ps. wiem że wcześniej czy później to odpadnie ale lepsze to niż jeździć z dziurą
Avatar użytkownika
ArturVR6
Czytacz
 
Posty: 45
Dołączył(a): 3 maja 2012, o 17:57
Lokalizacja: Gůrny Ślůnsk

Naprawa błotnika kilka pytań

 

Re: Naprawa błotnika kilka pytań

Postprzez K@mil » 7 lis 2012, o 22:30

ArturVR6 napisał(a):Witam nadszedł czas naprawy błotników ruda trochę je zjadła od razu napiszę ze nie chcę nowych bo obalą mój budżet a konkretniej usługi lakiernicze zamierzam użyć maty szklanej żywicy od wewnętrznej strony błotnika i trochę od zewnętrznej na to szpachla podkład i lakier czy ktoś już robił w podobny sposób?? a może przy użyciu innych materiałów każda dobra rada się przyda :-P niżej dodaje zdjęcie dziury ozonowej :lol:

Oczywiście trochę sie powiększyła przy wstępnym oczyszczaniu i szlifowaniu lakieru:

FOTO:

http://img547.imageshack.us/img547/2517/dsc3511.jpg :evil:

Ps. wiem że wcześniej czy później to odpadnie ale lepsze to niż jeździć z dziurą


Kolego zywica na błotniku przy kole to nie jest bardzo dobry pomysł :)
Za duzo wody/błota itp tam sie przewala i mysle ze po zimie odpadnie wszystko...


Polecam zamiast zywicy. kupić:
http://allegro.pl/reperaturka-blot-prze ... 70687.html

Obciąć błotnik tam gdzie kończy sie rdza i jechac do jakiegos mechanika niech Ci przyspawa reperaturki (no chyba ze masz sprzet aby zrobic to samemu, to jeszcze lepiej) :)

Reszte zrobic samemu tak jak pisałeś czyli szpachla itp :) no i na koniec konserwacja bitexem

Mysle ze wyniesie Cie to tak samo jak żywicą $$ lub troszke drożej, a bedzie zrobione juz dobrze :)
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez ArturVR6 » 7 lis 2012, o 22:36

K@mil, wiem o reperaturkach :) ale mam znajomego w sklepie gdzie handlują szpachlami lakierami więc będę miał to po kosztach :hyhy: ps tam dochodzi jeszcze plastikowe nadkole i zamierzam kupić jeszcze jakieś gustowne chlapacze auto garażowane więc jak wytrzymie rok będę się cieszył :)
Avatar użytkownika
ArturVR6
Czytacz
 
Posty: 45
Dołączył(a): 3 maja 2012, o 17:57
Lokalizacja: Gůrny Ślůnsk

Postprzez K@mil » 7 lis 2012, o 22:47

ArturVR6 napisał(a):zamierzam kupić jeszcze jakieś gustowne chlapacze


i myslisz ze chlapach bedzie trzymal sie na tej zywicy ? chlapach +np snieg

Twoj samochód ale ja bym wstawial reperaturki... nie jest to bardzo duzy koszt a na pewno o 100procent lepiej
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez ArturVR6 » 7 lis 2012, o 22:54

wiem doskonale Cię rozumie ale pytam czy mój pomysł jest wmiare dobry :-D
Avatar użytkownika
ArturVR6
Czytacz
 
Posty: 45
Dołączył(a): 3 maja 2012, o 17:57
Lokalizacja: Gůrny Ślůnsk

Postprzez Opik » 8 lis 2012, o 03:18

K@mil, ja miałem identyczną sytuację jak kolega, musiałem przeczekać ponad miesiąc żeby mi się tym odpowiednia osoba zajęłą, a jeździć serkiem nie zamierzałem. Więc wywaliłem próchno, dogiąłem odpowiednią blachę z aluminium idealnie na kształt dolnej części błotnika, żywica, mata, żywica, mata i tyle. Jedyne co później zrobiłem to papierem ściernym zjechałem żeby było w miarę gładkie, a nie faktura z włókniny. I na to normalnie sprej, bez żadnych podkładów i innych cudów. Jak Jacek zaczynał robić błotniki to nie mógł się tego badziewia pozbyć, taka prowizorka wyszła że kątówka ledwo dała radę ;) Więc raczej nie odpadnie

ArturVR6, w moim temacie masz zdjęcia, i z lepienia w próchnie, i z późniejszego pro wspawania reparaturek
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez ArturVR6 » 8 lis 2012, o 12:24

trochę na bok jakoś Ci to wyszło :mrgreen: w nocy tak myślałem leżąc w łożku chyba od wewnątrz wstawię blaszkę i od zewnętrznej strony pierdyknę ją na nity :D na to mata szklana szpachla powinno wyjsć jak oryginał :-D
Avatar użytkownika
ArturVR6
Czytacz
 
Posty: 45
Dołączył(a): 3 maja 2012, o 17:57
Lokalizacja: Gůrny Ślůnsk

Postprzez Opik » 8 lis 2012, o 22:00

Nie, wyjdzie jak druciarstwo
Ale do wymiany starczy ;) :D
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez mkkay » 8 lis 2012, o 22:08

znajdz jakiegoś ślusarza niech ci doklepie taki kawałek i dospawa od razu i będziesz miał zrobione taniej niż u blacharza a dobrze ,jak byś mieszkał blisko mnie to bym Ci to zrobił za pare złotych
takie zabawy żywicą i pianką to zwykłe druciarstwo , a po zimie i tak odleci i będziesz to robił jeszcze raz

na tablicy widziałem ostatnio błotniki po 40 zł, kup taki przykręć i gotowe a moze trafisz w swoim kolorze
moja biała strzała- moj-golf/biala-strzala-variant-1-9td-t50990.html


Nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...
Avatar użytkownika
mkkay
Members
 
Posty: 684
Dołączył(a): 16 paź 2012, o 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez ArturVR6 » 8 lis 2012, o 23:03

mkkay, ciężko trafić na ta czerwień albo pognite albo cena z nieba a tak zrobię 2 strony za 50zł tylko z drugiej strony będę miał mniej roboty ps. jestem z Rudy Śląskiej ok. 20km od Katowic
Avatar użytkownika
ArturVR6
Czytacz
 
Posty: 45
Dołączył(a): 3 maja 2012, o 17:57
Lokalizacja: Gůrny Ślůnsk

Postprzez mkkay » 8 lis 2012, o 23:24

no to do Bielska masz kawałek
a błotniki na pewno znajdziesz tylko trzeba szukać jak trafie na jakis to podeśle linka,
jak będziesz szukał to patrz żeby był do twojej wersji bo 3 drzwiowy golf ma podobno inny trochę błotnik od 5 drzwiowego.
moja biała strzała- moj-golf/biala-strzala-variant-1-9td-t50990.html


Nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...
Avatar użytkownika
mkkay
Members
 
Posty: 684
Dołączył(a): 16 paź 2012, o 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez witboy » 8 lis 2012, o 23:36

a pozniej sie dziwic ze golfy takie pruchno sa albo pianki jak sie chce cuda za 50 zl.. wg mnie zrobic jedna strone a dobrze niz 2 zrobic na odwal sie
Avatar użytkownika
witboy
Ekspert
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 28 sie 2011, o 22:55
Lokalizacja: płock
Rocznik: 1993
Silnik: aaz
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

Następna strona

- - -



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 68 gości