[ZIMA] Przymarznięte drzwi, uszczelki

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

Postprzez mkkay » 2 gru 2012, o 13:57

w sklepach myśliwskich można kupić smar do broni w sprayu, jest rzadki i utrzymuje sie na częściach , nie zmienia konsystencji nawet w największe mrozy,
stosuje go od lat i nigdy nie miałem problemu, a na południu mamy czasem ostre zimy :-)
co do zamka to po otwarciu drzwi jest taka zaślepka na wysokości zamka którą trzeba wyjąć i też psiknąć tam sprayem , to jest właśnie miejsce do smarowania newralgicznych części zamka
uszczelki można potraktować wazeliną techniczną ,a mniej pracowitym polecam wazelinę kosmetyczną w tzw szmince, wtedy wystarczy "szminką" przesmarować uszczelki i na pewno nie przymarzną :-)
Avatar użytkownika
mkkay
Members
 
Posty: 684
Dołączył(a): 16 paź 2012, o 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała

 

Postprzez mateusz_918 » 2 gru 2012, o 21:01

ojtam ojtam jeden błąd i już go palcem wytykaja :lol: nie bardzo mi się usmiecha rozbiórka zamka 8-)
mateusz_918
Gaduła
 
Posty: 444
Dołączył(a): 28 paź 2012, o 17:51
Lokalizacja: Lech Poznań
Rocznik: 96
Silnik: 1.9 AFN
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez trojeczkaGT » 2 gru 2012, o 21:21

mateusz ja smaruje zamki wd40 i nie mam problemow auto myje szmatka puki sniegu nie ma i do zamkow nie leje. uszczelki smaruje kremem i git nie bawie sie w rozbieranie zamkow.
Aktualnie posiadam golfa III 1.9 TD umierajacego na ruda ospe i to >>> pozostale/chrysler-voyager-jaszczur-t77315.html a miałem tez audi 80 b4, byl tez golf III 1.8 GT i golf III kombi i vento.
Avatar użytkownika
trojeczkaGT
Members
 
Posty: 1745
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 21:36
Lokalizacja: DDZ i DSW
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez bioly21 » 3 gru 2012, o 22:50

u mnie tez wczoraj zamarzlo bo bylo -5 :P od zewnatrz elegancko sie otwiera a od srodka juz nie za bardzo :) wjechalem na 2 godzinki do garazu do kumpla i odmarzlo jak narazie jest spokoj , ale to moja wina bo dzien przed mrozami umylem go dosc intensywnie na zime i pewnie gdzies tam woda zostala
Avatar użytkownika
bioly21
Gaduła
 
Posty: 497
Dołączył(a): 1 mar 2012, o 15:22
Lokalizacja: Niepołomice/Kraków

Postprzez scyzormks » 4 gru 2012, o 18:08

za to ja wczoraj zainwestowałem w wazeline kosmetyczna i co? Przywarło albo sie klei albo nie wiem musze to wyczyscic bo szkoda
Avatar użytkownika
scyzormks
Gaduła
 
Posty: 637
Dołączył(a): 17 maja 2012, o 16:53
Lokalizacja: Wojkowice

Postprzez Opik » 4 gru 2012, o 18:30

do uszczelek sa rozne specjalne mazidla, ja kupilem taki sztyft z gabeczka na koncu (jak do butow) firmy autoland bodajze. Posmarowalem i po przymrozkach nic sie nie dzialo

A co do samego mechanizmu klamki - w Polowce notorycznie zamarzaly, przed kazda zima trzeba bylo rozebrac i przesmarowac, najlepiej w tej kwestii spisywal sie tzw bialy smar, super osiadal na czesciach i spisywal sie przez caly rok
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Paweu » 4 gru 2012, o 18:36

a wystarczy przetrzeć delikatnie szmatką nasączoną olejem roślinnym lub kremem tłustym jakimś... Efekt taki sam jak po 'specyfikach' :-P .

Coś mi się we ślepia rzuciło że ktoś wd40 zamki smaruje? :lol: :lol:

Zamek najlepiej rozebrać , wyczyścić , nasmarować i problem znika jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.. :ok:
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez MAKSIO_GOLF » 4 gru 2012, o 20:05

ja używam k2 odmrażacza do zamków i nie mam problemu z otwarciem żadnego zamka. koszt to z 8 zł za buteleczke 150ml bodajże. działa na zasadzie deodorantu wkladasz w wkład gdzie sie wkłada klucz przytrzymujesz chwile i nie ma problemu z otwarciem.
MAKSIO_GOLF
Czytacz
 
Posty: 26
Dołączył(a): 7 cze 2012, o 13:49
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Paweu » 4 gru 2012, o 20:14

MAKSIO_GOLF napisał(a):ja używam k2 odmrażacza do zamków i nie mam problemu z otwarciem żadnego zamka. koszt to z 8 zł za buteleczke 150ml bodajże. działa na zasadzie deodorantu wkladasz w wkład gdzie sie wkłada klucz przytrzymujesz chwile i nie ma problemu z otwarciem.


Czyżby Gerwazy? :lol:

To samo co wd40... popłuczesz tak zamek przez kilka sezonów i potem zacznie się zacinać. :ok:
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez Taksi » 4 gru 2012, o 21:10

wszyscy piszecie o pewnym problemie, związanym z przymrozkiem. Ale każdy pisze o innym :lol: jedni o samym zamku i odmrażaczach. Inni o tym ze centrala im pomoże ;-) a niektórzy maja ten sam problem co ja :-( bo mam centrale ale to nie jej wina, lecz samego zamka bądź mechanizmów z nim związanym. W poniedziałek kolega nie mógł wejść od strony pasażera za to pod pracą ja nie mogłem wyjść z auta :-( od wewnątrz jak i zewnątrz klamka chodzi ale drzwi się nie otwierają :cenzura: uszczelki mam przesmarowane wiec drzwi się nie lepią do budy. Co myślicie żeby rozebrać zamki???? Jak się do tego zabrać???? Ma ktoś foto paradę???
Avatar użytkownika
Taksi
Gaduła
 
Posty: 624
Dołączył(a): 5 paź 2011, o 21:28
Lokalizacja: Lębork

Postprzez Paweu » 4 gru 2012, o 21:22

Taksi napisał(a):Co myślicie żeby rozebrać zamki???? Jak się do tego zabrać???? Ma ktoś foto paradę???


Też tak miałem.. zamek zamarza.

Samego zamka nie rozbierałem więc nie pomogę w tym temacie.
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez Taksi » 4 gru 2012, o 21:27

Paweu_mk3 napisał(a):
Taksi napisał(a):Co myślicie żeby rozebrać zamki???? Jak się do tego zabrać???? Ma ktoś foto paradę???


Też tak miałem.. zamek zamarza.

Samego zamka nie rozbierałem więc nie pomogę w tym temacie.

Piszesz tez tak miałem!!!! Czyli tak już nie masz, a co robiłeś??? ;-)
Avatar użytkownika
Taksi
Gaduła
 
Posty: 624
Dołączył(a): 5 paź 2011, o 21:28
Lokalizacja: Lębork

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości