Tylna szyba

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

Tylna szyba

Postprzez revor » 1 lis 2011, o 17:21

Witam
Czy dam radę sam z powodzeniem wyciąć tylna szybę? Jak z wklejeniem? Też dam radę?
Powiedzcie mi jeszcze dlaczego MK3 ma problem z rdzą w tym rowku między klapą a szybą i czy jak to zrobię (w sensie oddam do lakiernika) i wkleję szybę od nowa to czy problem nie wróci? Od czego to zależy i dlaczego tak się dzieje, że tam wychodzi ruda?
Zapraszam do skomentowania mojego Golfera ;)
http://www.golf3.pl/topics2/golf-mk3-aam-vt37083.htm
Avatar użytkownika
revor
Badacz tematu
 
Posty: 157
Dołączył(a): 2 wrz 2011, o 01:10
Lokalizacja: Leszno

Tylna szyba

 

Re: Tylna szyba

Postprzez K@mil » 1 lis 2011, o 17:29

revor napisał(a):Witam
Czy dam radę sam z powodzeniem wyciąć tylna szybę? Jak z wklejeniem? Też dam radę?
Powiedzcie mi jeszcze dlaczego MK3 ma problem z rdzą w tym rowku między klapą a szybą i czy jak to zrobię (w sensie oddam do lakiernika) i wkleję szybę od nowa to czy problem nie wróci? Od czego to zależy i dlaczego tak się dzieje, że tam wychodzi ruda?


Samemu bedzie ciezko... musisz zaopatrzyc sie w linke do wycinania szyby... co do wklejenia to potrzebny bedzie podkład i czarny silikon do szyb i dasz rade...

W golfie rdza wychodzi na tylnej klapie ponieważ zbiera sie tam woda oraz cały syf z drogi (błoto, sól) itp, a blachy w mk3 nie sa ocynkowane i dlatego jest taki efekt :)
Jak ktos zrobi to dobrze to na pewno bedzie spokój na pare lat..

Ja jednak poleciłbym Ci poszukac nowej klapy bez rdzy w podobnym kolorze i założyć do siebie, albo kupić inny kolor i pomalować
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez czarus21 » 1 lis 2011, o 18:33

będziesz musiał kupić nowa uszczelkę tylnej szyby bo przy wycinaniu się potnie tak jak kolega wyżej proponuje kup inną klapę jeżeli nie masz pojęcia o wycinaniu szyb i o lakierowaniu daj sobie na spokój i daj to do fachowca naprawianie starej klapy było by opłacalne jak byś był w temacie a oddanie do fachowca liczy się z wydaniem za wycięcie szyby i wklejenie i malowanie czyli koszt 400 500 zł chyba ze masz dobrego kumpla który zrobi ci to za grosze ja jestem lakiernikiem sam mam ten sam problem w swoim golfie i osobiście szukam drugiej klapy wole dać parę złoty za cała klapę i ja przemalować niż leczyć starą radze ci to samo ale zrobisz jak uważasz
czarus21
Badacz tematu
 
Posty: 386
Dołączył(a): 8 wrz 2011, o 18:40
Lokalizacja: ostróda

Postprzez revor » 1 lis 2011, o 20:46

Tylko, że ja mam tą szybę w klapie przyciemniana i owszem mogę wymienić klapę, ale szybę i tak chciałbym sobie przełożyć, więc czy to ma sens?
Rdze to ja sam sobie ogarnę po wycięciu szyby, bo na tym się trochę znam i obycie z tym mam. Jedynie chciałbym oddać do polakierowania do znajomego lakiernika.
Czytałem gdzieś, że można próbować na prawdę ostrym nożykiem od tapet, robiąc to powoli i dokładnie od środka. Ma to jakiś sens? :roll:

A i na forum jest nawet kolega, który wkleił tylna szybę już bez tej uszczelki i myślę właśnie nad tym rozwiązaniem, a to dlatego, że mam wrażenie, iż przez tą uszczelkę głównie pojawia się tam ruda.
Zapraszam do skomentowania mojego Golfera ;)
http://www.golf3.pl/topics2/golf-mk3-aam-vt37083.htm
Avatar użytkownika
revor
Badacz tematu
 
Posty: 157
Dołączył(a): 2 wrz 2011, o 01:10
Lokalizacja: Leszno

Postprzez czarus21 » 1 lis 2011, o 21:26

mój teść w kadecie tak próbował przy samym końcu pękła kup drut 1,20 zł za metr tylko ciesz ko przełożyć sam nie wiem jak byś drut trochę rozgrzał żeby go przełożyć przez klej tylko nie wiem czy to pomorze bo ja nigdy tak nie robiłem zawsze pobite szyby ciąłem to się nie przejmowałem czy mi szyba strzeli ale możesz tez nożem próbować
czarus21
Badacz tematu
 
Posty: 386
Dołączył(a): 8 wrz 2011, o 18:40
Lokalizacja: ostróda

Postprzez K@mil » 1 lis 2011, o 22:37

revor napisał(a):Tylko, że ja mam tą szybę w klapie przyciemniana i owszem mogę wymienić klapę, ale szybę i tak chciałbym sobie przełożyć, więc czy to ma sens?
Rdze to ja sam sobie ogarnę po wycięciu szyby, bo na tym się trochę znam i obycie z tym mam. Jedynie chciałbym oddać do polakierowania do znajomego lakiernika.
Czytałem gdzieś, że można próbować na prawdę ostrym nożykiem od tapet, robiąc to powoli i dokładnie od środka. Ma to jakiś sens? :roll:

A i na forum jest nawet kolega, który wkleił tylna szybę już bez tej uszczelki i myślę właśnie nad tym rozwiązaniem, a to dlatego, że mam wrażenie, iż przez tą uszczelkę głównie pojawia się tam ruda.


Przyciemnienie tylnej szyby to koszt 10zł :) jak zrobisz to sobie sam, folia jest tania
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez revor » 2 lis 2011, o 00:24

Tylko aktualnie mam to zrobione profesjonalnie przez firmę zajmująca się typowo przyciemnianiem, folia jest idealnie docięta, niema żadnych pęcherzyków powietrza czy coś w ten deseń, poza tym posiadam nawet na to certyfikat :-P Nie chce tego rozgrzebywać i bawić się w przyciemnianie szyby, a klapę chce mieć zrobiona porządnie.
Myślę, że każda klapa prędzej czy później w IIIrójce rdzewieje więc jeśli kupię kolejną to i tak skończy jak ta obecna... :hyhy:
Zapraszam do skomentowania mojego Golfera ;)
http://www.golf3.pl/topics2/golf-mk3-aam-vt37083.htm
Avatar użytkownika
revor
Badacz tematu
 
Posty: 157
Dołączył(a): 2 wrz 2011, o 01:10
Lokalizacja: Leszno

Postprzez BartheZz_3 » 2 lis 2011, o 09:29

Pany, skoro w tym rowku sie zbiera caly syf, to czy mozna ten rowek przy tylnej szybie jakos wypelnic na rowno z szyba ??
Tak zeby nic sie tam nie dostalo ??
R.I.P Mystic B. [*]
Avatar użytkownika
BartheZz_3
Members
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 16 cze 2011, o 10:24
Lokalizacja: PMI
Rocznik: 95
Silnik: 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez Poldek » 2 lis 2011, o 10:47

Tez sie nad tym wczesniej zastanawialem czy czym to nie wypelnic? Hmm silikon czarny?
moj-golf/czerwony-mk3-1-6-t34903.html
Mój MK3 RED! Setup na 2012!
Poldek
Fanatyk
 
Posty: 1033
Dołączył(a): 18 kwi 2011, o 22:00
Lokalizacja: Lubin

Postprzez BartheZz_3 » 2 lis 2011, o 11:31

I tak bym musial wymienic szybe bo jest w bardzo kiepskim stanie, jak slonce zaswieci to same rysy :-(
wiec jakby to zaklajstrowac czyms to by bylo nawet lepiej chyba ??
R.I.P Mystic B. [*]
Avatar użytkownika
BartheZz_3
Members
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 16 cze 2011, o 10:24
Lokalizacja: PMI
Rocznik: 95
Silnik: 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez czarus21 » 2 lis 2011, o 11:39

wątpię jak już jest zarażona rudzielcem to trzeba czyścic i malować ale jeżeli chcesz to oklej rant szyby i rant klapy czarny silikon albo klej do szyb i płyn do naczyń z wodą żeby klej ci się nie przyklejał do palców i będzie ok i nie wiem czy to by fajnie wyglądało
czarus21
Badacz tematu
 
Posty: 386
Dołączył(a): 8 wrz 2011, o 18:40
Lokalizacja: ostróda

Postprzez BartheZz_3 » 2 lis 2011, o 12:46

czarus21 napisał(a):nie wiem czy to by fajnie wyglądało

Dlatego jeden z nas musi sie poswiecic i tak zrobic... :lol:
nie ma fajnie wygladac, ma funkcjonowac, a jesli przez ten rowek sie ruda i syf zbiera to zlikwidowanie go (teoretyczne) powinno uchronic klape od zbyt szybkiego "zachorowania"
R.I.P Mystic B. [*]
Avatar użytkownika
BartheZz_3
Members
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 16 cze 2011, o 10:24
Lokalizacja: PMI
Rocznik: 95
Silnik: 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Następna strona

- - -



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 88 gości