Jak dodac moc silnikowi 1.8 90ps

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Jak dodac moc silnikowi 1.8 90ps

Postprzez m.k.koncok » 29 kwi 2007, o 00:45

Za czne od tego ze mam Golfa3 1.8 90Ps i jest on moim zdaniem trochę mułowaty w mieście przy spokojnej jeździe potrzebuje ok 10 litrow, nie wiem czy nie jest to za dużo.Prosiłbym o pomoc i z góry dziekuje za pomoc.
m.k.koncok
 

Jak dodac moc silnikowi 1.8 90ps

 

Postprzez sebaa » 29 kwi 2007, o 22:36

Benzyny ?? To trochę dużo. Tyle powinien palić przy ciężkiej nodze. A jak z olejem ? Bierze, czy nic ? A filtry ? Dawno wymieniane ?
sebaa
Administrator
 
Posty: 98
Dołączył(a): 11 sty 2007, o 15:52

Postprzez Bajer » 30 kwi 2007, o 21:12

Jeśli masz olej mineralny to lepiej wlej półsyntetyczny silnik lepiej pracuje i nie muli(silnik sie nie męczy)
Bajer
 

Postprzez sebaa » 30 kwi 2007, o 21:51

Jeśli masz olej mineralny to lepiej wlej półsyntetyczny silnik lepiej pracuje i nie muli(silnik sie nie męczy)

KATYGORYCZNY błąd !! !! Nigdy nie zamieniaj minerala na coś syntetycznego !! Olej mineralny się leje przy większych przebiegach. Jak po mineralnym zalejesz półsyntetyka, lub syntetyczny, to ten olej tak ładnie ci "przepłuka" silnik, że możesz tego grubo pożałować. Oczywiście wszystko zależy od ogólnego stanu silniczka.
sebaa
Administrator
 
Posty: 98
Dołączył(a): 11 sty 2007, o 15:52

Postprzez Bajer » 1 maja 2007, o 10:45

Sorry moja gafa :oops:
Bajer
 

Postprzez m.k.koncok » 24 maja 2007, o 16:21

Co do oleju wymienialem ostatnio na warsztacie i przez pomylke bo byly dwie identyczne beczki wlalem mineral a mialem pul syntetyk.Moja bryczka ma przejechane 140 Tkm mysle ze moge nastepnym razem zalac pul syntetykiem. i co zrobic zeby mniej palil filtry niedawno wymienialem.
m.k.koncok
 

Postprzez gt » 28 maja 2007, o 22:00

sprawdz (prady) kopula palec kable,zaplon,swiece,to podstawy.bo 10 to mi w gorach pali :-)
gt
 

Postprzez uli » 9 wrz 2007, o 15:35

hej mi tyle tez pali ale mam ciezko nozke hehe ale wydaje mi sie ze to moze byc sonda 8-)
Avatar użytkownika
uli
Badacz tematu
 
Posty: 267
Dołączył(a): 14 sie 2007, o 11:37
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez jn » 24 wrz 2007, o 10:53

sebaa napisał(a):
Jeśli masz olej mineralny to lepiej wlej półsyntetyczny silnik lepiej pracuje i nie muli(silnik sie nie męczy)

KATYGORYCZNY błąd !! !! Nigdy nie zamieniaj minerala na coś syntetycznego !! Olej mineralny się leje przy większych przebiegach. Jak po mineralnym zalejesz półsyntetyka, lub syntetyczny, to ten olej tak ładnie ci "przepłuka" silnik, że możesz tego grubo pożałować. Oczywiście wszystko zależy od ogólnego stanu silniczka.


dużo w tym racji wszelkiego rodzaju syntetyki mogą przepłukać silnik i wtedy twój półsyntetyk zamiast smarować silnik będzie smarował nasze piękne polski drogi - chociaż nie dalej jak 2 miesiące temu zrobiłem błąd i wlałem półsyntetyk po oleju mineralnym ( facio w sklepie się pomylił a ja nie spojrzałem w porę) ale na szczęscie nic sie nie leje - ale i tak ryzkowna to sprawa
jn
Czytacz
 
Posty: 28
Dołączył(a): 17 sie 2007, o 15:02
Lokalizacja: Łódź


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości